بانک‌ها در ایران موظف‌اند برای افغان‌های دارای مدارک حساب باز کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سفارت افغانستان در تهران به تازگی با نشر اعلامیه‌ای نوشت، تمام بانک‌ها در ایران موظف‌اند برای افغان‌های دارای مدارک معتبر اقامت، حساب باز کنند.

در این اعلامیه آمده، طبق آخرین ابلاغیه بانک مرکزی، تمامی بانک‌ها موظف هستند برای افغان‌های دارای مدارک معتبر اقامت، حساب بانکی افتتاح کرده و کارت عابربانک در اختیار شان قرار دهند.

در این اعلامیه تاکید شده، در صورتی که شعبه‌ای از این دستورالعمل پیروی ننماید، مهاجرین افغان با اطلاع دقیق از شعبه و محل مورد نظر، دفتر امور مهاجرین این سفارت را در جریان قرار دهند تا به اطلاع بخش نظارت بانک مرکزی رسانیده و مورد پیگیری قرار گیرد.

براساس این اعلامیه، قرار مراجعه و تماس‌های تلفنی شماری از مهاجرین افغان مقیم ایران، مبنی بر مسدود شدن کارت‌های عابربانک‌اش طی روزهای اخیر، این سفارت با پیگیری موضوع فوق از مجاری دیپلوماتیک با در میان گذاشتن این معضل با وزارت امور خارجه ایران و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، موضوع را در اسرع وقت دنبال کرد.

شایان ذکر است که مهاجرین افغان در ایران همواره از عدم افتتاح حساب بانکی و مسدود شدن کارت عابربانک آنها در ایران شکایت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم