ویدیو؛ حمله خارق‌العاده و غافلگیر گننده تمساح به یوزپلنگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برخی چرخه زندگی روزمره حیوانات وحشی را به جاده‌ای مین‌گذاری شده و پر خطر تشبیه می‌کنند چرا که حتی قویترین و وحشی‌ترین حیوانات شکارچی مانند شیر یا یوز پلنگ هم نمی‌توانند از دام خطر در امان باشند این حیوانات دقیقاً نمی‌دانند خطر در چه جایی برایشان کمین کرده است.

در راستای این چرخه پر مخاطره زندگی حیوانات توله یوز پلنگی که با احتیاط کامل برای خوردن آب از حوضچه‌ای واقع در «پارک ملی کروگر» در آفریقای جنوبی (Kruger National Park)، تلاش می‌کرد، با لیسیدن اولین جرعه مورد هجوم تمساح قرار گرفت و در یک چشم به هم زدن میان دو فک قوی تمساح به اعماق آب کشیده شد.

مادر یوز پلنگ که در یک چشم به هم زدن شاهد ناپدید شدن بچه‌اش شده بود، نمی دانست که برای نجات بچه‌اش چه کاری باید بکند لذا تنها با شگفتنی به محل حادثه و اطراف خود نگاه می‌کرد.

این ویدئو توسط تیمی از کانال تلویزیونی « Wild Earth»که هدف آن «ایجاد پل ارتباط بین انسان و طبیعت» است، تصویر برداری شده است .

یوزپلنگ که سریعترین حیوان در شکار محسوب می‌شود ومی‌تواند با سرعت 100 کیلومتر در ساعت شکار خود را دنبال کند و به چنگ خود درآورد، نمی‌دانست که تمساح در زیر آب و در همانجایی که قرار است خود را سیراب کند برایش کمین کرده و در حمله شگفت‌انگیز و با یک چشم بر هم زدن او شکار کند و گردنش را در میان دوفک قوی قرار دهد و در کمتر از 10 ثانیه او را با خود به اعماق حوزچه بکشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم