نتانیاهو خواستار تشکیل جبهه‌ جهانی متحد برای مقابله با ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یکشنبه 13 دسامبر 2020 خواستار تشکیل جبهه جهانی متحد برای مقابله با تهدیدهای ایران شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل طی استقبال از رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا، گفت:« با رهبری پرزیدنت دونالد ترامپ، ایالات متحده آمریکا و اسرائیل بیش از هر زمانی به طور تنگاتنگ با هم همکاری می‌کنند. و در این راستا همکاری‌هایی را با هدف ناکام گذاشتن تهدیدهای مشترک انجام می‌دهیم، و برای برقراری صلح همکاری می‌کنیم. و در این دو زمینه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای حاصل کردیم».

نتانیاهو یادآور شد:« تا زمانی که ایران به ارعاب و تهدید همسایگانش ادامه دهد، تا زمانی که ایران به فراخوانش برای نابودی اسرائیل ادامه دهد، تا زمانی که به تامین مالی و مسلح سازی سازمان‌های تروریستی در این منطقه و در اطراف جهان ادامه دهد و تا زمانی که به رقابت تسلیحاتی دامن زده و به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و ابزار پرتاب آن ادامه دهد، نباید به وضعیت اقدام عادی با ایران بازگردیم».

نتانیاهو افزود:« باید جبهه متحدی را در راه مبارزه با این تهدید(ایران) علیه صلح جهانی، تشکیل دهیم. و در این راستا «با توجه به نقش کنونی که جمهوری ایران به عنوان «قلدر منطقه» بازی می‌کند از عبارت «صلح جهانی» استفاده می‌کنم.

نتانیاهو در ادامه گفت:« اگر در نشاندن ایران بر سر جایش ناکام شویم، فردا به موشک‌های بالستیک قاره‌پیما حامل کلاهک‌های هسته‌ای که قادر به ضربه زدن به اروپا و آمریکا باشند دست خواهد یافت و آن موقع است که به قلدری جهانی و خطرناک برای همگان تبدیل خواهد شد».

نخست وزیر اسرائیل در پایان سخنانش گفت:« بر ما واجب است که مانع از این (رویکرد ایران) شویم، و می‌دانم که شما رابرت نیز موافق این (دیدگاه) هستی».++

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید