موج دوم کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان از مرز 49 هزار نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه(بهداشت)‌ افغانستان دوشنبه 14 دسامبر اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 211 مورد مثبت مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 49 هزار و 484 نفر افزایش یافت.

به گزارش منابع خبری این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته چهار بیمار کرونا جان باختند و 26 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور به یک هزار و 975 و بهبودیافتگان به 38 هزار و 410 نفر رسیده است.

Advertisement

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه افغانستان از شیوع موج دوم کرونا در این کشور خبر داده و از شهروندان شان خواسته است که تدابیر بهداشتی را جداً رعایت کنند و به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا از سفرهای غیرضروری به کشورهای ایران و پاکستان خودداری نمایند.

همچنان، اداره صحت عامه(بهداشت) ولایت هرات در غرب افغانستان اعلام کرده که بیمارستان‌ها از بیماران کرونایی پٌر شده و مردم باید تدابیر بهداشتی را جدی رعایت کنند.

هرچند خبرهای امیدوارکننده مبنی به توزیع و آغاز واکسن کرونا در برخی از کشورهای جهان نشر شده، اما وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد که واکسن کرونا هفت ماه بعد وارد این کشور خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم