حمله هکرها به وزارت خزانه‌داری آمریکا و سرقت «داده‌های خطرناک»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقامات آمریکایی از حمله سایبری هکرهای مورد حمایت یک کشور بیگانه به وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا و سرقت «داده‌های خطرناک» آن خبر دادند.

خبرگزاری رویترز شامگاه یکشنبه 13 دسامبر 2020 گزارش داد که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا از سوی هکرهای مورد حمایت یک کشور بیگانه مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

Advertisement

در همین راستا سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اظهار داشت که این شورا از اخبار مربوط به سرقت داده‌های خطرناک از وزارت خزانه‌داری آمریکا مطلع شده و تدابیر لازم در این‌باره اتخاذ می‌شود.

رویترز همچنین اعلام کرد که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده مورد حمله سایبری موفقیت‌آمیز گروهی از هکرها قرار گرفته که از سوی یک کشور بیگانه حمایت می‌شدند.

پست وزیر خزانه‌داری

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده دوشنبه نام‌های نامزدها برای برخی از پست‌های ارشد اقتصادی در کشورش و از آن جمله جنت یلن رئيس سابق شورای فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) که برای پست وزیر خزانه‌داری مطرح شده را اعلام کرد.

اسامی تیم اقتصادی‌ بایدن در حالی اعلام می‌شود که در مرحله پیش‌رو قرار است مانع از پیامدها و آسیب‌های بسیار سخت ناشی از پاندمی کرونا بر اقتصاد ایالات متحده شوند.

در این راستا بایدن همچنین ادیوالی ادییمو که یک شهروند آمریکایی آفریقایی تبار است را برای تصدی پست معاونت وزارت خزانه‌داری نامزد کرد.

جو بایدن رئیس منتخب آمریکا همچنین نیرا تاندن را برای تصدی پست مدیر اداره مدیریت و بودجه و سیسیلیا روس را برای تصدی پست ریاست شورای مشاوران اقتصادی آمریکا مطرح کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size