جمعی از فعالان مدنی کُردستان: صداوسیما به چهار دهه نفرت‌پراکنی پایان دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جمعی از فعالین مدنی، سیاسی و روزنامه‌نگاران کردستان طی بیانیه‌ای نسبت به انتشار «اخبار کذب و نفرت‌پراکنی» علیه شهروندان کُرد در صداوسیمای ایران واکنش نشان داده و خواهان پایان دادن به این روند شدند. امضاکنندگان این بیانیه ضمن گوشزد کردن نیاز به عذرخواهی از شهروندان کُرد افزوده‌اند، «چنانچه خطای رسانه‌ای از نوع توهین و به طور مکرر و هدفمند در یک پروسه زمانی بلندمدت اصالت و فرهنگ ملتی را مورد هدف قرار دهد خطا و پروژه‌ای هدفمند و عمدی و آگاهانه است.»

به گزارش خبرگزاری هرانا جمعی از فعالین مدنی، مذهبی، سیاسی و روزنامه‌نگاران کردستان روز یکشنبه 13 دسامبر 2020، طی بیانیه‌ای نسبت به انتشار «اخبار کذب و نفرت پراکنی» علیه شهروندان کُرد در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داده و خواهان پایان دادن به این روند شدند.

Advertisement

در بخشی از این بیانیه آمده است: «خطا و اشتباه غیر عمد در رسانه‌های جمعی محتمل و البته مستلزم اصلاح و در صورتی که این خطای غیر عمد توهین به ملتی باشد نه تنها اصلاح بلکه عذرخواهی رسمی الزامی است. چنانچه خطای رسانه‌ای از نوع توهین و به طور مکرر و هدفمند در یک پروسه زمانی بلند مدت اصالت و فرهنگ ملتی را مورد هدف قرار دهد خطا و پروژه ای هدفمند و عمدی و آگاهانه است.»

در بخش پایانی این بیانیه تصریح شده است که «ما شماری از فعالان سیاسی و مدنی و مذهبی و روزنامه نگاری کردستان خواهان پیشگیری و توقف روند توهین‌ها و نفرت پراکنی‌ها و عذرخواهی رسمی رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی هستیم.»

گفتنی است هفته گذشته یک خلبان با حضور در برنامه «انتهای الوند» شبکه دو صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که «در کردستان ما پرواز می‌کردیم با یک سری ضدانقلاب و اشرار درگیر بودیم. می‌گفتند گوشت خلبان کبری را کُردها کیلویی 500 میلیون تومان می‌خرند.» صحبت‌هایی که اعتراض جلال محمودزاده، نماینده مهاباد در مجلس را در پی داشت. وی روز پنجشنبه 10 دسامبر امسال طی نامه‌ای به عبدالعلی علی ‌عسکری،‌ رئیس سازمان صداوسیما خواهان برخورد با عوامل تهیه و پخش این برنامه و عذرخواهی از شهروندان کُرد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم