تاکید ائتلاف عربی بر جدیت دو طرف «توافق ریاض» برای اتحاد مردم یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن دوشنبه 14 دسامبر 2020 بر جدیت دو طرف «توافق ریاض» برای اجرای بخش نظامی این توافق به عنوان پلی برای گذر به سوی مرحله‌ پیش‌رو که مردم یمن در انتظار آنند و از جمله آن «اتحاد ملی، بازگشت اوضاع به حالت طبیعی و به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد است»، تاکید کرد.

سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در اظهاراتی به روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» تصریح کرد که تلاش‌های بزرگی که در گذشته از سوی تیم هماهنگی و ارتباط سیاسی و فرماندهی ائتلاف در عدن انجام شده به عملیات جدا کردن نیروها و خروج آنها از عدن انجامیده است.

سرتیپ المالکی همچنین گفت:«بدون شک اجرای بخش نظامی در (توافق ریاض) که به جدایی نیروهای نظامی در استان (أبین) و خروج از (عدن) انجامیده، پلی برای گذر به مرحله پیش‌رو است که یمنی‌ها در انتظار آنند و واقعیتی ایده‌ال شامل اتحاد ملی، بازگشت اوضاع به حالت طبیعی، پایان دادن به حضور نظامی و به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد و برقراری ثبات و امنیت را شامل می‌شود».

شایان ذکر است که نیروهای ائتلاف عربی نظارت مستقیم بر عملیات جدایی نیروها در استان أبین در جنوب یمن و خروج نیروهای نظامی از عدن پایتخت مؤقت بر اساس تفاهم‌ها و برنامه‌ریزی‌های نظامی انجام شده را بر عهده دارند.

در این راستا اجرای بخش نظامی «توافق ریاض» و نزدیک شدن به اعلام دولت جدید، با استقبال یمنی، منطقه‌ای و بین‌المللی همراه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم