.
.
.

تصویری؛ رقابت دوچرخه‌سواری میان 45 دختر افغان در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان اعلام کرد، رقابت یک روزه دوچرخه سواری یک‌شنبه 13 دسامبر میان 45 تن از دختران افغان در شهر کابل برگزار شد که یلدز هاشمی مقام اول این رقابت را به دست آورد و قهرمان این مسابقه شد.

این فدراسیون اضافه کرد، این رقابت تحت نام «جام ملالی» برگزار شد که 45 دختر دوچرخه سوار از ولایت‌های کابل، غزنی، دایکندی، بامیان، فاریاب و بلخ افغانستان در این رقابت اشتراک کردند.

به گفته این فدراسیون، این دختران دوچرخه سوار 20 کیلومتر فاصله از کمیته ملی المپیک تا بند قرغه کابل را رکاب زدند.

یلدز هاشمی از ولایت فاریاب قهرمان این رقابت شد، زهرا رضایی از ولایت بامیان مقام دوم و ریحانه محمدی نیز از ولایت بامیان مقام سوم را در این رقابت به دست آوردند.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، یلدز هاشمی قهرمان این رقابت گفت: «این رقابت‌ها برای پیشرفت بانوان سودمند است و من در مدت دو سالی که دوچرخه سواری می‌کنم نتیجه‌اش را دیدم و من دو سال پیش که در رشتۀ بایسکل سواری نبودم از حق خود محروم بودم».

از سوی دیگر، فضلی احمد فضلی رییس فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان می‌گوید: «در سال 2020 به‌علت شیوع ویروس کرونا ما رقابت‌ها را درست برگزار نتوانستیم و قرار است در سال 2021 پانزده مسابقه بانوان را در کابل و ولایت‌های مختلف برگزار کنیم».

شایان ذکر است که هرچند شماری از دوچرخه سواران افغان از وجود چالش‌های امنیتی و نبود امکانات کافی در افغانستان ابراز نگرانی می‌کنند، اما برگزاری رقابت‌ها به هدف رشد و توسعه دوچرخه سواری میان دختران افغان ادامه دارد.

پیش از این نیز دو رقابت دوچرخه سواری میان دختران افغان تحت نام‌های «جام گوهرشاد بیگم» و «تور بامیان» در سال جاری برگزار شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم