اولین پرواز تجاری شرکت هواپیمایی «ال‌عال» اسرائیل در دبی به زمین نشست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

صبح روز یکشنبه 13 دسامبر 2020 پرواز افتتاحیه خطوط هواپیمایی «ال‌عال» اسرائیل از تل‌آویو به دبی آمد و در فرودگاه ‌بین‌المللی این شهر بر زمین نشست.

ال‌عال به عنوان پرچمدار خطوط هوایی اسرائیل با استفاده از هواپیماهای بوئینگ 739 و 787 دریملاینر خود 14 پرواز هفتگی میان این دو شهر انجام خواهد داد.

Advertisement

این پروازهای تجاری بخشی از توافق اسرائیل و امارات و عادی‌شدن روابط میان این دو کشور است و پیش‌بینی می‌شود که موجب تقویت همکاری‌های تجاری و فرهنگی میان دو کشور شود.

اولین پرواز تجاری میان اسرائیل و امارات را یک هواپیمای اسرائیلی در روز دوشنبه 31 آگوست 2020 انجام داد و در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی در میان پرچم‌های برافراشته اسرائیل، امارات و آمریکا و در چارچوب همکاری‌های مشترک تل‌آویو و ابوظبی بر زمین نشست.

این هواپیما که به سه زبان عربی، انگلیسی و عبری روی بدنه آن کلمه «صلح» حک شده بود، هیات از نمایندگاه حوزه‌های مختلف اسرائیل را به امارات آورد. جارد کوشنر، مشاور دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، روبرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مئیر بن شبات مشاور و رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل نیز در این هیات حضور داشتند.

وزارت حمل و نقل اسرائیل روز یکشنبه 18 اکتبر 2020 اعلام کرده بود که روز سه‌شنبه با مقامات امارات‌متحده عربی توافقنامه‌ای را امضا خواهد کرد تا به موجب آن امکان انجام 28 پرواز مستقیم طی هفته از فرودگاه «بن گوریون» تل‌آویو به دبی و ابوظبی فراهم شود.

پس از عادی سازی روابط اسرائیل و امارات و بر اساس این توافقنامه پروازهای اجاره‌ای نامحدود به فرودگاه کوچکی در جنوب اسرائیل و 10 پرواز باری طی هفته انجام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم