.
.
.

واکسن فایزر– بیونتک با چالش بزرگی روبه‌رو شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیر عامل شرکت آلمانی بیونتک، پس از صدور مجوز برای واکسن کووید 19 در ایالات متحده فاش کرد که بزرگترین چالشی که اکنون این شرکت و شریکش فایزر با آن روبرو هستند، افزایش تولید برای پاسخگویی به تقاضای زیاد است.

اوگور شاهین در مصاحبه‌ای با رویترز گفت: «ما باید مسئله تولید را حل کنیم.کاملاً واضح است که دوزهای بیشتری مورد نیاز است. ما به این مسئله یعنی نحوه تولید دوزهای بیشتر می‌پردازیم.»

این دو شرکت همچنین اعلام کردند که سال آینده، 1.3 میلیارد دوز واکسن را تولید خواهند کرد.

قابل توجه است که سازمان غذا و داروی ایالات متحده «اف دی آ» ،روز جمعه 11 دسامبر، مجوز استفاده اضطراری از واکسن در آمریکا را صادر کرد. بدین ترتیب آمریکا پس از بریتانیا قرار گرفت که اولین کشوری است که هفته گذشته، استفاده از واکسن را خارج از آزمایش‌های بالینی آغاز کرد.

کشورهای اروپایی

علاوه بر این، شاهین افزود که پیش‌بینی می‌کند این شرکت‌ها تا پایان ماه جاری، موافقت مشروط آژانس دارویی اروپا را بگیرند تا بتوانند از اوایل سال آینده، واکسن را در کشورهای اروپایی، توزیع کنند.

یکی از راه‌هایی که مدیر عامل شرکت بیونتک برای افزایش عرضه به آن می‌اندیشد، جلوانداختن تاریخ دستیابی به کارخانه بیونتک با ظرفیت سالانه 750 میلیون دوز است که از شرکت نوفارتیس در ماربورگ آلمان خریداری شده ‌است.

شرکت بیونتک تأکید کرده که تولید واکسن را از نیمه اول سال 2021 آغاز می‌کند.

شاهین با تأکید بر این که آنها در حال توسعه و راه اندازی بر اساس جدول زمان‌بندی سریع هستند، افزود: «برنامه اصلی، همان تولید 1.3 میلیارد دوز است. ما در حال کار بر روی یک طرح توسعه یافته هستیم. من در حال حاضر نمی‌توانم به شما اطلاع دهم که چه چیزی ممکن است و چقدر می‌توانیم آن را گسترش دهیم اما تلاش خواهیم کرد که این کار را به شکلی گسترده انجام دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم