.
.
.

واشنگتن: سیاست اعمال فشار حداکثری بر ایران موفقیت‌آمیز و کارا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الیوت آبرامز مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز جمعه 11 دسامبر 2020 گفت که تحلیلگران درباره عدم موفقیت سیاست اعمال فشار حداکثری واشنگتن بر ایران اشتباه می‌کنند و این سیاست موفقیت‌آمیز و کارا است.

او گفت که هدف از این سیاست رسیدن به توافقی بهتر با ایران است اما ایران تغییری در رفتار خود نمی‌دهد و همیشه حقوق بشر ملت خود را نقض می‌کند.

الیوت آبرامز گفت که آمریکا همیشه در کنار ملت ایرات ایستاده و او امیدوار است که ملت ایران به آزادی که سال‌ها برای آن می‌کوشند، دست یابند.

همزمان مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا هم گفت که آمریکا تصمیم مجلس ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم را محکوم می‌کند، زیرا که غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم ایران را به بمب اتمی نزدیک می‌کند.

پمپئو در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد تاکید کرد: «تصمیم ایران به غنی‌سازی بیشتر، با هدف تهدید جامعه جهانی صورت می‌گیرد و اگر ایران این اقدام را عملی کند، اورانیوم غنی‌سازی‌شده این کشور به سطح خطرناکی می‌رسد.»

او در ادامه افزود: «ایران هیچ دلیل فنی قابل اعتمادی درباره روند غنی‌سازی خود ارائه نکرده و در مسیر تلاش‌های بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم سنگ‌اندازی کرد.»

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: «ایران در مسیر تحقیقات آژانس درباره مراکز اتمی اعلام نشده، مانع‌تراشی کرد و کاهش همکاری‌های ایران با آژانس یک تنش‌زایی خطرناک است.»

او از جامعه جهانی خواست که در قابل اقدامات خطرناک ایران، به این کشور امتیازات اقتصادی ندهد و «رژیم ایران از خواستار کم شدن تحریم‌ها است، باید رفتارهای خود را تغییر دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم