.
.
.

دستگاه‌های هوشمند هشدار دهنده نقض تدابیر مربوط به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کارمندان یک شرکت ایتالیایی موظف هستند از دستگاه هوشمندی استفاده کنند که در صورت نزدیک شدن به یکدیگر نور، لرزش و صداهای «آزار دهنده» ایجاد می‌کند. به نوشته «دیلی میل» شرکت «آی کی مولتی میدیا»، متخصص ساخت میکروفن و ابزار اتصال گیتار به تلفن‌های هوشمند، دستگاه‌های قابل پوشیدن را برای مقابله با شیوع پاندمی کرونا به دامنه محصولات خود اضافه کرده ‌است.

10 بار قوی‌تر از بلوتوث

انریکو یوری مدیرعامل این شرکت، به کارمندان خود در ایتالیا و ایالات متحده توصیه کرد که از دستگاه‌های هوشمند استفاده کنند و به آنها دستور داده که این محصول جدید را که به صورت دستبند و سگک کمربند تولیده شده، تبلیغ کنند که در راستای تلاش برای مبارزه با شیوع کووید 19 را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، قرار دارد.

این دستگاه جدید که یکی از نوظهورترین موارد برای همگامی با شیوع بیماری پاندمی کرونا است، «سیف اسپیسر» نام دارد و ابزاری کوچک به شکل مربع با پهنای باند بسیار بالاست و دقت آن، ده برابر بیشتر از بلوتوث است و برای هشدار به کاربر درخصوص حفظ فضای امن میان خود و اطرافیان در مکان‌های مختلف ساخته شده‌است. دستگاه می‌تواند مانند ساعت مچی پوشیده یا مثل دسته کلید، آویزان شود.

این دستگاه هوشمند دارای برچسب شناسه منحصر به فرد و حافظه داخلی است تا به صورت اختیاری با نام کارگران پیوند داده شود تا هرگونه تماس نزدیک ناخواسته را ردیابی کند.

گزینه‌های اضافی برای همگام سازی داده‌ها از چندین نقطه دسترسی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تمام داده‌های خود را در «آی کلود» جمع کنند یا آنها را در سازمانی که شان موظف کارمندان به رعایت فاصله گذاری اجتماعی شده‌اند، ادغام کنند.

پیش از ظهور علائم ابتلا

شرکت‌های تولیدکننده دستبندهای هوشمند «اورا» و «فیت بیت» برای طراحی الگوریتم‌های مورد نیاز دستگاه‌های خود با دانشگاه‌ها همکاری کردند تا این الگوریتم بتواند ویروس کرونا را قبل از بروز علائم ابتلا در کاربر، شناسایی کنند.

فناوری شست و شوی دست‌ها

شرکت سامسونگ نیز از طریق افزودن فناوری به ساعت‌های هوشمند خود، وارد این رقابت‌ها شده که تعداد موارد را به کاربران یادآوری می‌کند که در طول روز با دیگران تعامل داشته‌اند.

نرم‌افزار ابتکاری نیز برای آموزش و ترویج عادات خوب شستن دست که به عنوان بخشی از توصیه‌های رسمی سازمان جهانی بهداشت، برای کاهش شیوع بیماری‌های عفونی توصیه شده، طراحی شده ‌است.

105 میلیون دلار درسال 2021

ادامه شیوع کرونا در سراسر جهان بر میزان محبوبیت‌های دستگاه‌های قابل پوشیدن افزوده و شرکت تحقیقاتی وینتر گرین پیش‌بینی کرده که بازار این فناوری تا نیمه سال 2021 به 105 میلیون دلار برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم