.
.
.

تشکیل دولت همبستگی ملی یمن بر اساس توافق ریاض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی الکثیری عضو کمیته رهبری مجلس انتقالی جنوبی در یمن روز جمعه 11 دسامبر 2020 به العربیه گفت که نیروهای مجلس انتقالی مجددا و براساس توافق ریاض مستقر شده و امید می‌رود همه طرف‌های یمنی همکاری مثبتی در زمینه این توافق داشته باشند.

الکثیری با تشکر از پادشاهی عربی سعودی برای تلاش‌هایش برای حل و فصل بحران یمن، تاکید کرد که عیدروس الزبیدی رئیس مجلس انتقالی دستورات لازم برای آغاز اجرای توافق ریاض را صادر کرد.

این دیپلمات یمنی تاکید کرد که براساس توافق ریاض، در حال حاضر تلاش‌ها روی تثبیت امنیت در عدن و ابین متمرکز است و این توافق بر تشکیل یک دولت تکنوکرات و منصفانه تاکید دارد و تلاش برای تحقق این موضوع نیز در جریان است.

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن هم روز جمعه اعلام کرد که گام‌هایی برای اجرای بخش نظامی توافق ریاض برداشته شده و خروج و تقسیم نیروها بر اساس برنامه‌های نظامی در جریان است.

بر همین اساس نیروهای نظامی یمن با نظارت نیروهای ائتلاف در ابین تقسیم شده و از عدن خارج می‌شوند و دولت یمن و مجلس انتقالی با جدیت در حال اجرای این بخش از توافق ریاض هستند.

یک مقام مسئول در ائتلاف عربی هم به العربیه گفت که اقدامات لازم برای اجرای سریع توافق ریاض انجام شده و توافق شده دولتی متشکل از 24 وزیر در یمن تشکیل شود که وزراء مجلس انتقالی جنوبی و همچنین سایر گروه‌های یمنی نیز در آن حضور داشته باشند.

به گفته این مقام مسئول همه برنامه‌های نظامی و امنیتی لازم برای اجرای بخش‌های مختلف توافق ریاض از جمله بخش‌های نظامی و امنیتی تدارک دیده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم