.
.
.

اعتراض زنان در بلخ: ما خواستار رهایی عبدالروف کودک 9 ساله از قید آدم‌ربایان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از زنان در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ در شمال افغانستان شنبه 12 دسامبر در یک تجمع اعتراضی خواستار رهایی کودک 9 ساله از قید آدم ربایان شدند. عبدالروف کودک 9 ساله 48 روز پیش در این شهر ربوده شد.

این تجمع اعتراضی زنان در برابر دفتر والی ولایت بلخ برگزار شد که مادر عبدالروف کودکی ربوده شده نیز حضور داشت.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، مادر عبدالروف خطاب به رهبران افغانستان گفت: «آیا اشرف‌غنی و داکتر عبدالله اولاد ندارند؟ امرالله صالح اولاد ندارد؟ آیا خانم‌های‌شان فرزند بزرگ نکردند؟ درد پدر و مادر را احساس نمی‌کنند؟».

در همین حال، تاج‌گل یکی از زنان معترض اعلام کرد: «ما بخاطر رهایی عبدالروف اینجا آمده بودیم. ما بخاطر همدردی مادر عبدالروف اینجا آمده بودیم. عوض این‌که از ما پرسان کنند درد ما را، ما را با آب تر کردند».

از سوی دیگر، معراج‌الدین سادات فرمانده پولیس ولایت بلخ می‌گوید، در این آدم‌ربایی‌ها افراد مسلح غیرمسؤول دست دارند.

سادات ادامه داد: «غاصبین و غیرمسؤول استند در این شهر، کسانی استند که از غرفه‌ها و کراچی‌ها باج می‌گیرند، سلاح و تجهیزات پولیس نزد شان بود».

شایان ذکر است که واکنش‌ها در برابر ربوده شدن عبدالروف کودک 9 ساله در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ در شمال افغانستان زمانی اوج گرفت که آدم‌ربایان نوار تصویری این کودک را به خانواده‌اش روان کردند که نشان می‌داد او در حالت برهنه در یک مکان تاریک نگهداری می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم