.
.
.

اسکورت بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا توسط جنگنده‌های سعودی در آسمان این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های نیروهای هوایی ارتش پادشاهی عربی سعودی دو بمب‌افکن استراتژیک ب52 آمریکایی را هنگام عبور از آسمان این کشور همراهی کردند.

بمب‌افکن‌های بوئینگ بی-52 استراتوفورترس که توان حمل مقدار بسیار زیادی تسلیحات در مسافت‌های بسیار طولانی را دارند، می‌توانند اهداف مختلف در عمق خاک دشمن به دقت مورد هدف قرار دهند.

سعودی و دیگر همپیمانان بین‌المللی این کشور به شکل دائم در حال توسعه همکاری‌ها و هماهنگی‌ها میان خود هستند و در همین راستا کادر نیروی هوایی سعودی سامانه‌های ارتباطی، برنامه‌ریزی و فنی خود را با دیگر کشورهای همپیمان هماهنگ می‌کند.

ارتش آمریکا دو فروند بمب‌افکن استراتژیک ب52 را روز پنج‌شنبه 10 دسامبر 2020 بر فراز آب‌های خلیج عربی به پرواز در آورد، اقدامی که مسئولان آمریکایی آن را هشدار مستقیم به ایران توصیف کردند.

در یک ماه گذشته این دومین باری است که بمب‌افکن‌های بوئینگ بی-52 استراتوفورترس در آسمان منطقه به پرواز در می‌آیند تا پای‌بندی ایالات متحده به سیاست‌هایش در خاورمیانه، علیرغم خارج کردن سربازان آمریکایی از عراق و افغانستان را نشان دهند.

این بمب‌افکن‌های دوربرد می‌توانند علاوه بر تسلیحات کلاسیک، تسلیحات اتمی را نیز حمل کنند. پرواز این پرنده‌های غول‌پیکر در آسمان منطقه پیام هشدار روشنی برای ایران است، به ویژه اینکه رقبای آمریکا دائما پرواز این پرنده‌ها را اقدام تحریک‌آمیز خوانده‌اند.

در همین راستا ژنرال فرانک مک‌کنزی فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «توان پروازی بدون توقف بمب‌افکن‌های استراتژیک به همه نقط جهان و ارتباط سریع با همیپمانان متعدد منطقه‌ای، نشان از ارتباط تنگاتنگ و پای‌بندی ما به امنیت و ثبات منطقه است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم