فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر بهداشت آمریکا: موافقت نهایی با واکسن فایزر ظرف دو روز صادر خواهد شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  الکس عازار وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده تأیید کرد که موافقت نهایی با واکسن فایزر ظرف دو روز انجام خواهد شد.

  به پیش‌بینی عازار، کمپین واکسیناسیون از دوشنبه یا سه‌شنبه آینده آغاز خواهد شد.

  چند ساعت پس از رای‌گیری کمیته‌ای از کارشناسان به واکسن فایزر، جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب ایالات متحده، جمعه 11 دسامبر تأکید کرد که تصویب استفاده از واکسن فایزر، یک نقطه روشن در دورانی تاریک است.

  بایدن دربیانیه‌ای در مورد موافقت با استفاده از واکسن فایزر – بیونتک در وضعیت‌های فوق‌العاده افزود که امروز شاهد نقطه عطفی در مبارزه با کووید 19 بود.

  بایدن افزود: «موافقت سازمان غذا و داروی ایالات متحده در این دوره تاریک، روشنایی بخش است. ما از دانشمندان و محققانی که این واکسن را تولید کرده‌اند و همچنین دانشمندان و متخصصان بهداشت عمومی که ایمنی و اثربخشی آن را ارزیابی کرده‌اند، سپاسگزاریم.»

  رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا افزود: «چالش پیش روی ما در حال حاضر این است که مقیاس تولید را برای توزیع 100 میلیون دوز در 100 روز اول ریاست‌جمهوری افزایش دهیم.»

  رای‌دهی با اکثریت قاطع

  این امر پس از آن انجام شد که کمیته مشاوران خارج از سازمان غذا و داروی آمریکا روز پنجشنبه 10 دسامبر با اکثریت قاطع به استفاده از واکسن فایزر رای مثبت داد که در شرایط اضطراری توسط یک شرکت فایزرتولید شده‌ است.

  انتظار می‌رود که دولت آمریکا ظرف چند روز اجازه استفاده اضطراری از این واکسن را بدهد که شرکت فایزر به همراه شرکت آلمانی بیونتک تولید کرده ‌است کرونا باعث مرگ بیش از 285 هزار نفر از شهروندان شده ‌است. همچنین انتظار می‌رود که تقریباً بلافاصله پس از آن عملیات توزیع و واکسیناسیون نیز آغاز شود.

  اثر بخشی 95 درصدی

  ستادهای نظارتی آمریکا تأیید کردند که واکسن فایزر- بیونتک تا 95٪ اثر بخش است. سازمان غذا و داروی آمریکا همچنین هیچ گونه نگرانی ایمنی درمورد واکسن نیافت ایمنی که جلوگیری موافق تبا استفاده از را بگیرد.

  علاوه بر این، ابتلا به این پاندمی در بیش از 15 میلیون نفر در آمریکا تأیید شده که بیش از 290 هزار نفر را از این عده جان باخته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران