فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سحر تبر، واینر اینستاگرامی در ایران به 10 سال زندان محکوم شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سحر تبر واینر اینستاگرامی در ایران که خود را شبیه یکی از شخصیت‌های انیمیشنی مورد علاقه‌اش درآورده و در دنیای مجازی از خود فیلم و عکس منتشر می‌کرد، به 10 سال حبس محکوم شد.

  پایگاه خبری رکنا گزارش داد که سحر تبر واینر 19 ساله اینستاگرامی به 10 سال حبس محکوم شد اما به این حکم اعتراض کرده است.

  او که نام اصلی‌اش فاطمه خویشند است، در این باره گفت: «در دادگاه محاکمه شدم و قاضی من را به تحمل 10 سال حبس محکوم کرده است. البته حکم صادر شده قابل اعتراض بود و من اعتراض کردم».

  به گفته او، اتهاماتش در چهار عنوان بوده که از دو اتهام تبرئه شده است.

  او افزود: «دلم نمی‌خواهد درباره عناوین اتهامم حرفی بزنم چون امیدوارم مورد عفو قرار بگیرم».

  سحر تبر، سال گذشته با دستور قضایی بازداشت شد و در کیفرخواست صادره، اتهامات او «معاونت در افساد فی‌الارض، تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه‌گری، توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع» عنوان شده بود.

  وکیل مدافع سحر تبر در ماه آوریل اعلام کرد که مادر موکلش در تماس تلفنی به او اطلاع داد که سحر را به بخش قرنطینه منتقل کرده‌اند چرا که علائم کرونا داشته است، اما این خبر از سوی رئیس زندان تکذیب شد.

  سحر تبر تنها انگیزه خود را از انتشار فیلم و عکس در دنیای مجازی «آرزوی معروف شدن» اعلام کرده بود و به علت علاقه‌اش به شخصیت «امیلی» در انیمیشن عروس مرده با انجام عمل‌های جراحی، گریم‌های فراوان و فتوشاپ عکس‌ها، خودش را شبیه او کرده بود و از این طریق طرفداران زیادی پیدا کرد.

  تبلیغات