فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا؛ 17 ایالت از شکایت تگزاس برای برگرداندن پیروزی بایدن حمایت می‌کنند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  17 ایالت به دیوان عالی کشور در آمریکا اعلام کردند که آنها از پیشنهاد کن پاکستون دادستان کل تگزاس برای تشکیل دادخواست «ابطال پیروزی انتخاباتی جو بایدن» حمایت می‌کنند که می‌تواند پیروزی جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب را معکوس کند.

  بر اساس گزارش سی ان بی سی، کن پاکستون دادستان کل تگزاس خواستار آن شد که ایالت‌های جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین به «گزیننده‌ها» اجازه ندهند که رای الکترال خودشان را به جو بایدن اختصاص دهند.

  ایالت‌های آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، ایندیانا، کانزاس، لوئیزیانا، می‌سی‌سی‌پی، میسوری، مونتانا، نبراسکا، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، اوکلاهاما، کارولینای جنوبی، تنسی، یوتا و ویرجینیای غربی که در انتخابات ریاست‌جمهوری 3 نوامبر همگی به دونالد ترامپ رای دادند، از این شکایت پاکستون در دیوان عالی آمریکا حمایت کردند، دونالد ترامپ نیز از این اقدام حقوقی حمایت کرده است.

  پاکستون تاکید کرد که تصمیمات دولت‌های اجرایی چهار ایالت برای تغییر قوانین انتخاباتی و به شمار آوردن حجم زیادی از آرای پستی، «نقض قانون اساسی» بود و نباید بدون تایید قانونگذاران ایالتی، این اجازه داده می‌شد.

  دیوان عالی آمریکا تا امروز پنجشنبه 10 دسامبر 2020 به این چهار ایالت فرصت پاسخ داده است. قانونگذاران ایالتی تا چهاردهم دسامبر فرصت دارند با تعیین «گزیننده‌ها» کارشان را ادامه دهند.

  از سوی دیگر، دادستان کل میشیگان، روز سه‌شنبه گفت که پرونده‌سازی پاکستون یک «اقدام تبلیغاتی» است، نه یک «دادخواست جدی قانونی».

  این در حالی است که ترامپ و ستاد انتخاباتی او و همچنین متحدان سیاسی آنها، بارها در تلاش‌های قانونی خود برای باطل کردن آرا ناکام مانده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران