.
.
.

پائولو روسی ستاره فوتبال ایتالیا در 64 سالگی درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پائولو روسی، قهرمان فوتبال ایتالیا که لاجوردی‌ها را در جام جهانی 1982 به پیروزی رساند، در 64 سالگی درگذشت.

بر اساس گزارش فرانس 24، پنج‌شنبه 10 دسامبر 2020، فدریکا کاپلتی همسر روسی، با انتشار پستی در اینستاگرام در کنار عکس این زوج، همراه با این توضیح «برای همیشه» در کنار یک قلب، مرگ این فوتبالیست مشهور را اعلام کرد.

کاپلتی همچنین در فیس‌بوک نوشت: «هیچ‌کس مانند تو نبود، منحصر به فرد، خاص، بعد از تو مطلقا هیچ چیز نخواهد بود».

علت مرگ این بازیکن مشخص نشده است اما رسانه‌های ایتالیایی گزارش دادند که روسی از یک «بیماری لاعلاج» رنج می‌برد.

خبر درگذشت روسی، دو هفته پس از درگذشت اسطوره فوتبال آرژانتین، دیگو مارادونا، رخ داد.

روسی در تابستان 1982 قلب هواداران ایتالیا را به دست آورد، زمانی که گل‌هایش لاجوری‌ها را به سومین عنوان جهانی رساند.

پائولو روسی تا قبل از سال 1982، شاید فوتبالیست چندان مشهوری نبود. او تا قبل از این سال فقط یک دوره با تیم گمنام ویچنزا آقای گل سری A شد و ایتالیایی‌ها فکر می‌کردند که او مانند یک جرقه است، اما قهرمانی سری A با یووه در سال 1982 و قهرمانی جام جهانی که در آن با 6 گل آقای گل شد، از پائولو یک اسطوره و بت برای ایتالیایی‌ها ساخت.

به طور کلی، روسی یک مهاجم مرکزی با خصوصیات شوت زنی دقیق و مهارت فینیشینگ بالا و سریع بود. روسی در سال 82 با زدن 24 گل و فقط یک گل کمتر زده نسبت به آقای گل سری A در سری A دوم شد اما به کمک 6 گل زده در جام جهانی توانست در آن سال کفش طلای اروپا و همچنین توپ طلا را تصاحب کند.

پائولو روسی در کنار ماریو کمپس و گارینشای برزیلی یکی از تنها سه بازیکنی است که تمام افتخارات جام جهانی در یک دوره از جمله: قهرمانی، آقای گلی و قرارگیری در تیم منتخب جام جهانی را به دست آورده است. پله برزیلی در سال 2004 روسی را یکی از 125 بازیکن برتر زنده تاریخ معرفی کرد. روسی از زمانی که از فوتبال خداحافظی کرد دور مربیگری را خط کشید و به خبرنگاری روی آورد و هم اکنون به عنوان مفسردر شبکه اختصاصی یوونتوس مشغول به کار است.

هنگامی که روسی در پروجا بازی میکرد، اتهام شرط بندی در تعیین نتیجه مسابقه پروجا به پائولو وارد شد که حکم دادگاه او را به سه سال محرومیت از فوتبال محکوم کرد. اگرچه این اتهام اشتباه بود و روسی در رسوایی‌های صورت گرفته نقشی نداشت، پس از اعتراض وکیل روسی محرومیت او از سه سال به یک سال و 9 ماه کاهش یافت. روسی همیشه می‌گفت که در این ماجرا بی گناه بوده و او را قربانی مسائل پشت پرده کرده‌اند. در پی محرومیت روسی و معلق شدن انتقالش به یووه، باشگاه یوونتوس از ویچنزا به خاطر پنهانی فرستادن روسی به پروجا غرامت دریافت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم