.
.
.

نماینده مجلس ایران درباره گرانی کالاها به روحانی کنایه زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نماینده مجلس ایران در توئیتی به صحبت‌های روحانی که گفته بود «بگذارید مردم شاد و فعال باشند» واکنش نشان داد و خطاب به او با کنایه نوشت که گرانی کالاها امکان شاد بودن را از مردم گرفته است.

علیرضا سلیمی در توئیتی به کنایه به صحبت‌های روحانی که گفته بود «بگذارید مردم شاد و فعال باشند» پاسخ داد.

او در این باره نوشت: «روحاني: بگذارید مردم شاد باشند!!!! جناب!! مرغ کیلویی 30 هزار تومان،‎ تورم بالای 40 درصد، ‎مسکن متری دهها میلیون تومان،‎ دلار 30 هزار تومانی،‎ پراید 130 میلیونی، ‎تخم‌مرغ 40 هزار تومانی، ‎سکه 13 میلیونی و... حال خوشی برای مردم نگذاشته».

او در ادامه افزود: «آقای روحانی! لطفا به رئیس‌جمهور بگویید این قیمت‌ها را اصلاح کند تا مردم شاد باشند!!!»

گفتنی است، بحران اقتصادی سال 1399-1397 ایران در ادامه بحران جهش نرخ ارز در ایران در سال 1397 نمایان شد و دولت دوازدهم در حال حاضر با این چالش مواجه است و مردم کشور نیز درگیر آن هستند.

بانک جهانی در آوریل 2018 چشم‌انداز اقتصاد ایران را مثبت توصیف کرده‌ بود و نرخ رشدی بیش از 4 درصد در این سال را نوید داد.

صندوق بین‌المللی پول نیز در ماه مارس رشد 4 درصدی را پیش‌بینی کرده بود، اما با تغییر برآوردش در ماه سپتامبر، رشد منفیِ 1.5درصدی را برآورد کرد؛ همچنین طبق این برآورد کرد نرخ بیکاری به 12.8 درصد افزایش و نرخ تورم نیز به 29.6 درصد افزایش می‌یابد که بیانگر رکود تورمی است. رشد اقتصادی ایران در سال 2019 به منفی 9.5 درصد رسید.

در حالی که اقتصاد ایران در حال خروج از رکود بود اجرای سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی در پی وقوع دنیاگیری کروناویروس در ایران از اسفند 1398 تا اردیبهشت 1399 همراه با تبعات جهانی رکود اقتصاد جهانی در اثر کرونا و افت قیمت نفت سبب تحمیل رکود منفی 6 درصدی در سال 2020 بنابر پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول شد.

در فروردین 1399، 50 اقتصاددان ایرانی در نامه‌ای به حسن روحانی، پیش‌بینی کردند که پیامدهای بحران اقتصادی ناشی از کرونا، «امکان شکل‌گیری هسته‌های ناآرام و ناخشنود در حاشیه شهرها» در نیمه دوم سال 99 را بیشتر می‌کند و «سال 1400 را به دوره‌ای پربحران تبدیل خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم