.
.
.

حمله سایبری به آژانس دارویی اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آژانس دارویی اروپا چهارشنبه 9 دسامبر 2020 گفت که چند هفته پیش از اعلام موافقت این نهاد اروپایی با تصمیم مربوط به دادن مجوز ویژه به دو واکسن ویروس جدید کرونا، هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، آژانس دارویی اروپا (European Medicines Agency)، در آمستردام هلند، تاکید کرد که درباره حادثه حمله سایبری به این نهاد اتحادیه اروپا که مسئولیت تنظیم مقررات، ارزیابی و نظارت بر داروی‌های شیمیایی را به عهده دارد، تحقیق می‌کند.

آژانس دارویی اروپا اما هیچ‌گونه اشاره‌ای به زمان دقیق وقوع این حمله سایبری و بخش‌های آسیب دیده در نتیجه آن نکرده است.

این آژانس در بیانیه کوتاهی گفت:« آژانس دارویی اروپا هدف حمله سایبری قرار گرفت»، و در این‌باره توضیح داد که فورا تحقیقاتی گسترده را با همکاری نزدیک مراجع قضایی و دیگر نهادهای ذیربط اروپایی آغاز کرده است.

آژانس دارویی اروپا همچنین افزود «تا زمان ادامه تحقیقات آژانس دارویی اروپا قادر به ارائه جزئیات بیشتری نیست و در زمان مناسب اطلاعات بیشتری ارائه خواهد شد».

سخنگوی آژانس دارویی اروپا در پاسخ به خبرگزاری فرانس پرس که خواستار اطلاعات بیشتری در این زمینه شده، گفت که به بیانیه آژانس در این زمینه رجوع شود.

آژانس دارویی اروپا پیش‌تر اعلام کرده بود که تصمیم خود درباره موافقت مشروط با واکسن فایزر/ بیونتیک را در نشستی که حداکثر تا 29 دسامبر برگزار خواهد شد، اعلام خواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود به دنبال آن نیز تا 12 ژانویه آینده درباره واکسن مودرنا تصمیم‌گیری شود.

آژانس دارویی اروپا همچنین قرار است بررسی‌هایی را درباره دو واکسن تولید شده در دانشگاه آکسفورد/ استرازینیکا و جانسون اند جانسون انجام دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم