.
.
.

تاکید ارتش به فرماندهی حفتر بر حفظ حاکمیت و دفاع از آب‌های سرزمینی لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر شامگاه چهارشنبه 9 دسامبر 2020 در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه ترکیه، بر حفظ حاکمیت و دفاع از آب‌های سرزمینی این کشور تاکید کرد.

به گزارش العربیه ارتش ملی لیبی شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای بر «محافظت از آب‌های سرزمینی (لیبی) طبق اصول، معاهدات و قوانین بین‌المللی و همچنین منشور سازمان ملل متحد و برآوردهای کنفرانس‌های برلین و ژنو و نتایج آنها مبنی بر ضرورت خروج همه نیروهای خارجی مستقر در خاک لیبی» تاکید کرد.

ارتش لیبی در این بیانیه گفت که «ترکیه با انتقال و تامین مالی مزدوران، تروریست‌ها و تجهیزات نظامی به خاک لیبی در جلو دیدگان و گوش‌های جهان به برهم زدن امنیت منطقه و به خصوص لیبی ادامه می‌دهد».

ارتش ملی لیبی همچنین اعلام کرد که از نزدیک اظهارات «آشفته» وزیر خارجه دولت آنکارا در پی توقیف کشتی ترکیه در آب‌های سرزمینی لیبی را زیر نظر دارد و آن را نشانه «سردرگمی اردوغان و دولت عقده‌ای او که از همه خطوط قرمز فراتر رفته» دانست.

در این بیانیه همچنین بر« پایبندی ارتش ملی لیبی به حمایت از روند سیاسی و کمیته 5+5 و برآوردهای کنفرانس‌های برلین و ژنو و نتایج آنها» تاکید شد.

شایان ذکر است که شامگاه دوشنبه ارتش ملی لیبی یک کشتی ترکیه که پرچم کشور جامائیکا را برافراشته و در حال حرکت به سوی بندر مصراته در غرب لیبی بوده را توقیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم