افغانستان؛ ملالی میوند خبرنگار زن افغان در حمله مهاجمان مسلح کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان تایید کردند، ملالی میوند مجری رادیو تلویزیون خصوصی «انعکاس» با راننده‌اش در این ولایت بامداد پنج‌شنبه 10 دسامبر در نتیجه حمله مهاجمان مسلح کشته شدند.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید، این رویداد در منطقه «گولایی عربان» مربوط حوزه سوم امنیتی شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت هنگامی رخ داد که ملالی میوند در حال رفتن به سوی دفتر کارش بود.

تا کنون کدام فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

اما طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در توییتی نوشت: «متاسفانه در یک‌ونیم دههٔ گذشته اکثریت مطلق خبرنگاران از سوی طالبان شهید شده‌اند. این جنایت هم دوام اعمال تروریستی علیه آزادی بیان است».

شایان ذکر است که افغانستان یکی از ناامن‌ترین، خطرناک‌ترین و مرگبارترین کشورهای جهان برای خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای است که در هفته‌های اخیر یما سیاوش خبرنگار افغان در کابل و الیاس داعی خبرنگار رادیو آزادی در هلمند این کشور در نتیجه حملات انفجاری جان باختند.

همچنان، سفارتخانه کشورهای عضو اتحادیه اروپا مقیم کابل، بریتانیا، آمریکا، کانادا، استرالیا و ناتو دوشنبه 7 دسامبر 2020 با نشر اعلامیه‌ای مشترک حملات هدفمند بالای رسانه‌ها، جامعه مدنی و غیرنظامیان را شدیداً محکوم کردند و تاکید نمودند: «طالبان و سازمان‌های مختلف تروریستی مسئول بیشترین تلفات غیرنظامیان در افغانستان هستند».

در همین حال، دفتر حمایت‌کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان(نی) نیز سه‌شنبه 8 دسامبر 2020 با نشر اعلامیه‌ای از حملات هدفمند علیه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای این کشور شدیداً ابراز نگرانی کرد و از دولت این کشور خواهان اقدامات عملی در برابر این حملات شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید