.
.
.

ائتلاف عربی دو قایق‌ بمب‌گذاری شده حوثی‌ها را در جنوب دریای سرخ منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 9 دسامبر 2020 دو قایق‌ بمب‌گذری شده شبه‌نظامیان حوثی را در جنوب دریای سرخ منهدم کرد

به گزارش العربیه سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه اظهار داشت نیروهای دریایی ائتلاف عربی دو قایق بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی را که برای تهدید کشتیرانی در منطقه جنوب دریای سرخ روانه شده بودند، رهگیری و منهدم کردند.

سرتیپ المالکی همچنین اظهار داشت که نیروهای دریایی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه گروهی از شبه‌نظامیان حوثی تروریست را در حالی رصد کردند که با استفاده از دو قایق بمب‌گذاری شده‌ هدایت شونده‌، تلاش می‌کردند تا اقدامی خصمانه و تروریستی را در جنوب دریای سرخ در استان الحدیده انجام دهند.

سرتیپ المالکی افزود که دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها که تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و مسیرهای دریایی و تجارت جهانی به شمار می‌روند، منهدم شدند.

المالکی همچنین توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی از استان الحدیده به عنوان مکانی برای پرتاب موشک‌های بالستیک، به پرواز درآوردن پهپادها و هدایت قایق‌های بمب‌گذاری شده استفاده می‌کنند.

او همچنین گفت که شبه‌نظامیان حوثی این مین‌های دریایی را به طور نامنظم و در جهت نقض آشکار قانون بین‌المللی انسانی و نقض توافق استکهلم مربوط به آتش‌بس در الحدیده، به کار می‌برند.

المالکی همچنین تاکید کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی به انجام تدابیر قاطعانه و بازدارنده‌ای علیه شبه‌نظامیان تروریست حوثی ادامه می‌دهند تا این‌گونه توانایی‌های آنها که امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند را از کار بیاندازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم