.
.
.

آمریکا 5 تن از فرماندهان حوثی را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات‌متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 10 دسامبر 2020 پنج تن از فرماندهان عالی‌رتبه پیکارجویان حوثی را به اتهام شکنجه کودکان و زنان به فهرست تحریم‌ها افزود.

براساس بیانیه وزارت امور خزانه‌داری آمریکا عبدالحکیم الخیوانی رئیس سازمان امنیت شبه‌نظامیان حوثی و معاونش عامر المرانی،عبدالقادر الشامی از فرماندهان نظامی عالیرتبه، سلطان زبن رئیس اداره آگاهی حوثی به دلیل آزار و شکنجه زنان و کودکان یمنی تحریم شدند.

این افراد اقدام به بازداشت گسترده کودکان، زنان و دیگر شهروندان یمنی و به ویژه روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر در این کشور کرده‌اند.

پیش از این و در روزهای گذشته حس ایرلو سفیر تهران نزد پیکارجویان حوثی و از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران به دلیل دست داشتن در بی‌ثباتی یمن تحریم شد.

استیون منوچین وزیر امور خزانه‌داری آمریکا گفت که انتصاب ایرلو که یک فرمانده سپاه است، به عنوان سفیر نزد حوثی‌ها، نشانگر عدم خواست ایران به حل بحران یمن است؛ بحرانی که میلیون‌ها شهروند یمنی به شکل گسترده‌ای از آن آسیب دیده‌اند.

آمریکا پیشتر ایران مسجدی سفیر تهران در بغداد و معاون سابق قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران را هم به فهرست تحریم‌ها افزوده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم