سفارت آمریکا در کابل: افغانستان هنوزهم یکی از فاسدترین کشورهای جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت آمریکا در کابل چهارشنبه 9 دسامبر اعلام کرد، با وجود دهه‌ها پیشرفت افغانستان هنوزهم یکی از 10 فاسدترین کشور در جهان است.
این سفارت در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: «امروز، روز جهانی مبارزه علیه فساد است. با وصف دهه‌ها پیشرفت، افغانستان هنوزهم یکی از 10 فاسدترین کشور در جهان محسوب شده و جایگاه 173 را در میان 180 کشور فاسد جهان، دارد».

در همین حال، راس ویلسون سرپرست سفارت آمریکا در کابل امروز چهارشنبه در توییتی نوشت، دولت افغانستان باید به افغان‌های که متهم به جنایات هستند نشان دهد که جنایتکاران مجازات خواهند شد.

ویلسون اضافه کرد، در روز جهانی مبارزه با فساد اداری، می‌خواهم تأکید کنم که ایالات متحده انتظار دارد که دولت افغانستان تعهد خود را نسبت به شفافیت و پاسخ‌گویی با اولویت‌بندی یک مبارزه معنی‌دار و قابل اثبات علیه فساد اداری تقویت کند.

او علاوه کرد، برای اصلاحات و مبارزه با فساد، دولت افغانستان به مصئونیت از مجازات رسیدگی کند به زورگویان نشان دهد که جنایات آنها بی‌پاسخ نخواهند ماند.

سرپرست سفارت آمریکا در کابل تاکید کرد، پیشرفت در زمینه فساد به معنای نتایج قابل اثبات است که به پشتیبانی گسترده مردم و تضمین حمایت کشورهای حامی این کشور نیاز است.

شایان ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به تاریخ 12 نوامبر 2020 از ایجاد کمیسیون مبارزه با فساد اداری در این کشور خبر داده بود.

براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، غنی در ششمین کنفرانس سالانه اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با فساد اداری در کابل گفت، در سطح رهبری حکومت بالای مبارزه با فساد، اجماع موجود است و بخاطر چگونگی این مبارزه در چارچوب لویه جرگه(نشست بزرگان) یا کدام ساختار دیگر بحث شود.

غنی اضافه کرد: «خرسندم ایجاد کمیسیون مبارزه با فساد را که در ترکیب آن پنج عضو که سه مرد و دو زن در آن شامل می‌باشند، اعلام می‌کنم . تمام منابع و اختیارات مورد ضرورت به این کمیسیون انتقال خواهد شد و امیدوارم که منحیث ساختار فعال در راستای مبارزه با فساد، عمل کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید