سازمان حقوق بشر اهواز: نیروهای امنیتی ایران یک فعال حقوق زنان اهوازی را بازداشت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اهرو، سازمان حقوق بشر اهواز شامگاه چهارشنبه 9 دسامبر 2020 به نقل از منابع محلی خود گزارش کرد نیروهای امنیتی ایران فاطمه تمیمی خبرنگار، فعال اجتماعی و فعال حقوق زنان عرب اهوازی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

براساس این گزارش‌ها فاطمه تمیمی که خود را در شبکه‌های اجتماعی عکاس خبری، گزارشگر، کارگردان و فعال فرهنگی معرفی کرده تاکنون چندین مستند کوتاه درباره فقر، اعتیاد، بیکاری و مشکلات اجتماعی مردم عرب اهواز تهیه کرده است.

Advertisement

گفته شده که خانم تمیمی 39 ساله،متاهل و مادر دو كودک بنام‌های مها 15ساله و محمد 11ساله وساكن اهواز است.

سیلاب‌های سال‌های گذشته اهواز و شهرهای پیرامون هم یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که تمیمی به آنها پرداخته و درباره آنها مستند و گزارش تهیه کرده است. او در گزارش‌هایش علاوه بر دلایل ایجاد سیل و اتفاقات مرتبط با آن، به تاثیرات و پیامدهای سیل بر ساختارهای اجتماعی در مناطق عرب‌نشین پرداخته است.

اهرو همچنین گزارش کرد که فاطمه تمیمی از دهه هفتاد شمسی به فعالیت در روزنامه‌های محلی اشتغال داشته و بیش از 25 هزار نفر صفحه اینستاگرام او را که محل انتشار گزارش‌هایش است، دنبال می‌کنند.

سازمان حقوق بشر اهواز ضمن محکوم کردن بازداشت فاطمه تمیمی و همه فعالان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط او شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید