دادگاه عالی نوادا اعتراض ترامپ به نتایج انتخابات را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه عالی ایالت نوادا در ایالات متحده، عصر سه‌شنبه 8 دسامبر، درخواست تجدید‌نظر انتخاباتی دونالد ترامپ علیه نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این ایالت را رد کرد و بدین ترتیب پیروزی جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب در یکی از ایالت‌های چرخشی که پیروزی او را در این رقابت قطعی کرده، تأیید گردید.

این آخرین تلاش برای باطل‌کردن نتایج انتخابات 3 نوامبر در زنجیره شکست‌هایی است که تاکنون به ترامپ و متحدانش وارد شده به طوری که ده‌ها پرونده شکایاتشان در دادگاه‌های ایالتی و فدرال به جایی نرسید. ترامپ می‌گوید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، جعلی است اما هیچ دادگاهی شواهدی برای اثبات این اتهامات پیدا نکرده است.

دادگاه منطقه‌ای نوادا هفته گذشته حکم داد که ستاد انتخاباتی ترامپ در اثبات ادعای خود مبنی بر بروز خلل در دستگاه‌های شمارش آراء و تقلب در رقابت انتخاباتی میان ترامپ و بایدن ناکام مانده است.

دادگاه عالی نوادا عنوان کرد: «ما همچنین متقاعد نشده‌ایم كه دادگاه منطقه در ارائه ادله اثبات با ارائه شواهد روشن و قانع كننده، اشتباه كرده است.»

این در حالی است حزب جمهوری‌خواه نوادا تاکید کرد که این تصمیم آنها را «بسیار نا امید» کرده است.

بایدن در نوادا با 33596 رأی پیروز شد و بدین ترتیب شش رأی این ایالت در کالج الکترال را به دست آورد که رئیس‌جمهوری را انتخاب می‌کند.

اعضای کالج الکترال قرار است در 14 دسامبر برای رسمیت‌دادن به نتیجه انتخابات با یکدیگر دیدار کنند که بایدن 306 رأی و ترامپ 232 رأی کالج الکترال را بدست آورده است.

دادگاه عالی آمریكا روز سه‌شنبه 8 دسامبر همچنین با رد درخواست تجدیدنظر خواهی برای جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات در پنسیلوانیا ، ضربه سختی به تلاش‌های ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری وارد آورد.

عالی‌ترین دادگاه کشور که شامل سه قاضی منصوب ترامپ از مجموع 9 قاضی است، توجیهی برای تصمیم خود ارائه نداد.

این در حالی است که ترامپ یک ماه پس از انتخابات، هنوز هم از پذیرفتن شکست از جو بایدن ابا دارد و بر وجود «تقلب گسترده» در انتخابات تاکید می‌کند.

ترامپ با کمک متحدین خود در چندین ایالت بزرگ طرح شکایت کرده اما با حدود بیست ناکامی درطرح این شکایت‌ها روبرو شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید