ترکیه دستور بازداشت 302 نظامی را به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت ترکیه سه‌شنبه 8 دسامبر 2020 دستور داد 304 نظامی این کشور به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن روحانی مخالف دولت بازداشت شوند.
خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه سه‌شنبه گزارش داد که دولت ترکیه دستور داده 304 تن دیگر از نظامیان این کشور به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن که آنکارا او را رهبر کودتای نظامی 2016 دانسته، بازداشت شوند.

هر چند عملیات سرکوب، پیگرد و بازداشت علیه شبکه تحت رهبری فتح‌الله گولن پس از گذشت 4 سال از کودتای نظامی ژوئیه سال 2016 همچنان ادامه دارد.

فتح‌الله گولن اما هر گونه نقش داشتن در کودتای نظامی ترکیه در سال 2016 که طی آن 260 نفر کشته شدند را تکذیب می‌کند.

از سویی خبرگزاری آناتولی افزود که این موج بازداشت‌ها که ابتدا توسط دادستانی شهر ساحلی ازمیر در غرب ترکیه آغاز شده به بیش از 50 استان این کشور امتداد یافته است.

آناتولی همچنین افزود که در بین افراد مظنونی که به اتهام ارتباط با گولن قرار بازداشت شدند 5 نفر با رتبه سرهنگی و 10 نفر با رتبه کاپیتان و اغلب آنها در حین انجام خدمت با اشخاص دیگر مرتبط با شبکه فتح‌الله گولن در ارتباط بودند.

از زمان وقوع کودتای نظامی در ژوئیه 2016 در ترکیه تاکنون نزدیک به 80 هزار نفر بازداشت شده تا محاکمه شوند. همچنین نزدیک به 150هزار کارمند نظامی و غیرنظامی از کار برکنار شده و بیش از 20 هزار نفر از ارتش طرد و پاکسازی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید