عامل حمله نیس در فرانسه به اتهام «اقدام تروریستی» و«قتل» زندانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دادستانی ملی مبارزه با تروریسم در فرانسه ابراهیم عویساوی تبعه تونسی(21 ساله) و عامل حمله نیس را به جرم‌های ارتکاب «عملیات ترور»، «تلاش برای انجام عملیات‌های ترور»، ارتباط با «گروه تروریستی» و «مشارکت در مافیای تبهکار تروریستی جنایتکار» متهم و زندانی کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دادستانی ملی مبارزه با تروریسم در فرانسه، ابراهیم عویساوی یک تبعه تونسی که اواخر ماه اکتبر گذشته یک مرد و 2 زن را با ضربات چاقو و مشخصا در داخل کلیسای جامع شهر نیس در جنوب شرق فرانسه به قتل رسانده بود را متهم و زندانی کرد.

عویساوی که پس از انجام 3 فقره جنایت در 29 اکتبر هنگام حمله و بازداشتش از سوی ماموران پلیس مجروح شده بود مشخص شد که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و به دنبال آن در اوایل ماه نوامبر گذشته برای درمان به بیمارستانی در منطقه پاریس منتقل شد.

اخیرا و پس از بهبود وضعیت سلامتی و جسمانی‌اش، عویساوی از سوی یک قاضی متخصص در زمینه مبارزه با تروریسم مورد بازجویی قرار گرفته و به انجام چندین فقره جنایت متهم و زندانی شد.

پرونده عویساوی در 13 نوامبر طی بازداشت موقت او به بازپرس‌های قضایی سپرده شده و به اتهام ارتکاب «عملیات ترور»، «تلاش برای انجام عملیات‌های تروریستی»، ارتباط با «گروه تروریستی» و «مشارکت در مافیای تبهکار تروریستی جنایتکار» متهم شد.

بنا به تحقیقات قضایی به عمل آمده درباره عامل حمله نیس مشخص شده که عویساوی در 19 سپتامبر گذشته تونس را از طریق دریا ترک کرده و یک روز بعد از آن به جزیره لامپدوزا ایتالیا رسیده و تا 9 اکتبر در یک کشتی قرنطینه شده بود. عویساوی در این تاریخ به شهر باری رسیده و به او ابلاغ شد که باید خاک ایتالیا را ترک کند.

او پس از آن و قبل از رفتن به رم پایتخت ایتالیا در روز 27 اکتبر نیز به مدت 14روز از 12 تا 26 اکتبر به شهر سیسیل رفته بود.

عویساوی پس از شهر رم در ایتالیا به شهر نیس در جنوب شرقی فرانسه رفت و تنها 2 روز پس از ورود او به این شهر در حمله‌ای 3 نفر را در کلیسای جامع شهر نیس به قتل رساند و پس از آن توسط پلیس شهر نیس به شدت مجروح شد.

در گوشی تلفن همراه عویساوی عکس عامل حمله به ساموئل پتی، معلم فرانسوی که در نیمه اکتبر به قتل رسیده، پیدا شد اما هیچگونه ارتباطی میان این دو عامل حملات در فرانسه کشف نشد.

در روند تحقیقات قضایی درباره این پرونده 11 نفر توقیف شدند امام پس از آن بدون قرار پیگرد آزاد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید