رسانه‌های آمریکا: بایدن ژنرال لوید اوستن را به عنوان وزیر دفاع آمریکا تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایالات متحده آمریکا صبح سه‌شنبه 8 دسامبر 2020 اعلام کردند که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده ژنرال لوید اوستن را به عنوان وزیر دفاع آمریکا و رئیس پنتاگون تعیین کرد.

گفتنی است ژنرال اوستن که اولین وزیر دفاع آفریقایی‌تبار آمریکایی به شمار می‌رود نیروهای آمریکایی را در جنگ علیه عراق در سال 2003 و هنگام ورود به بغداد پایتخت عراق، فرماندهی می‌کرد. اوستن پس از آن ریاست ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» را بر عهده گرفت.

این ژنرال آمریکایی 67 ساله که در جنگ‌های افغانستان و عراق مشارکت داشته بر میشل فلورنوی معاون سابق وزارت دفاع که بهترین نامزد برای تصدی پست وزارت دفاع ایالات متحده بود، پیروز شد.

اگر این انتخاب از سوی مجلس سنای آمریکا تایید شود ژنرال اوستن با عنوان اولین آمریکایی آفریقایی تبار رهبری نیروهای خدمت کنونی ارتش آمریکا که تعدادشان بالغ بر 1.3 میلیون سرباز است و بوروکراسی گسترده مربوط به آنها را بر عهده خواهد گرفت.

ژنرال اوستن برای سال‌ها ریاست فرماندهی ستاد مرکزی ایالات متحده (سنتکام)، فرماندهی جنگ نظامی و مسئولیت عراق، افغانستان، سوریه و یمن جایی که اغلب ارتش ایالات متحده آمریکا در حال جنگ بوده است را بر عهده داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید