تاکید برهم صالح بر اهمیت تقویت روابط عراق و سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برهم صالح رئیس جمهوری عراق دوشنبه 7 دسامبر 2020 در کاخ السلام بغداد ضمن استقبال از ماجد القصبی وزیر تجارت و سرمایه‌گذاری پادشاهی عربی سعودی و هیأت همراه او بر اهمیت تقویت روابط عراق و سعودی تاکید کرد.

به گزارش العربیه برهم صالح رئیس جمهوری عراق همچنین بر اهمیت تحکیم روابط دوجانبه، تقویت افق‌های همکاری در زمینه‌های مختلف، اجرای توافق‌های به عمل آمده و یادداشت تفاهم‌های امضا شده میان دو کشور در زمینه‌های اقتصاد، سرمایه‌گذاری، تبادل تجاری و تقویت آن در جهت همکاری‌ها و هماهنگی‌های مشترک هر چه بیشتر در راستای تحقق منافع مردم دو کشور تاکید کرد.

برهم صالح در ملاقات با هیأت سعودی توسعه و تحکیم روابط برادری میان عراق و سعودی و اصرار این دو کشور بر ادامه همکاری و هماهنگی‌های دوجانبه قابل اعتماد در راستای تقویت روابط میان عراق و شورای همکاری خلیجی را مورد تحسین قرار داد.

رئیس جمهوری عراق همچنین تاکید بر ایجاد عراقی امن، باثبات و دارای حاکمیت ضمن داشتن روابطی استوار با کشورهای عربی و همجواری با کشورهای اسلامی بر مبنای برقراری امنیت، ثبات و توسعه در منطقه و همکاری مشترک جهت برقراری صلح برای خدمت به منافع این کشورها را با ارزش خواند.

وزیر تجارت و سرمایه‌گذاری سعودی و هیأت رسمی همراه او در فرودگاه بغداد از سوی خالد بتال نجم وزیر برنامه‌ریزی عراق و حمید نعیم الغزی دبیرکل شورای وزیران عراق مورد استقبال قرار گرفتند.

از طرفی هیأت سعودی شامل بندر الخریف وزیر صنایع و منابع فلزی، سعد القصبی رئیس سازمان استاندارد‌، مترولوژی و کیفیت سعودی و عائض العتیبی دبیرکل سازمان توسعه صادرات و رئیس اجرایی صندوق توسعه سعودی و همچنین نمایندگانی از وزارت‌خانه‌ها، موسسه‌ها و بخش‌های دولتی و علاوه بر آن هیأت تجاری و اقتصادی شامل تعدادی از شرکت‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری حضور داشتند.

هیأت سعودی در این سفر با طرف‌ عراقی گفتگوهایی را در چارچوب شورای هماهنگی سعودی عراقی و کمیسیون اقتصادی، تجاری، سرمایه‌گذاری و توسعه و امدادرسانی مشترک میان دو کشور انجام می‌دهد.

همچنین در راستای این سفر رسمی اعضایی از هیأت سعودی از محل احداث شهرک ورزشی اهدائی از سوی خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود به مردم عراق بازدید خواهند کرد.

همچنین روز دوشنبه گردهمایی کارفرمایان عراقی و سعودی به سرپرستی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برگزار شد.

در این راستا حیدر مجید سخنگوی دبیرخانه کل شورای وزیران عراق دوشنبه به خبرگزاری عراق گفت که همایش کارفرمایان عراقی و سعودی با حضور هیأت‌های رسمی دو طرف و کارفرمایان و نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری عراقی و سعودی برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم