ائتلاف عربی یک پهپاد حوثی دیگر را رهگیری و ساقط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز دوشنبه هفتم دسامبر 2020 اعلام کرد که سامانه‌های دفاع موشکی‌اش یک پهپاد بمب‌گذاری شده را که پیکارجویان حوثی به سمت اراضی پادشاهی عربی سعودی فرستاده بودند، رهگیری و ساقط کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف تاکید کرد که پیکارجویان حوثی به شکل برنامه‌ریزی شده و عامدانه به تلاش برای هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی اد امه می‌دهند ولی ائتلاف عربی همه اقدامات لازم برای ناکام کردن این حملات را انجام خواهد داد.

در روزهای گذشته پیکارجویان حوثی که سخنگوی ائتلاف آنها را «حوثی‌های تروریست وابسته به ایران» خواند تلاش‌های خود برای حملات متنوع با استفاده از پهپادهای بمب‌گذاری‌شده و پهپادهای شناسایی را به شکل چشمگیری افزایش داده‌اند. کارشناسان بین‌المللی پیش از این اعلام کرده بودند که همه قطعات این پهپادهای در خارج ساخته شده و به یمن قاچاق شده است.

گزارش کارشناسان ناظر بر تحریم‌های تسلیحاتی علیه یمن نشان داد که حوثی‌ها از سال 2019 به این سو به تسلیحات پیشرفته‌ای دست یافته‌اند که بسیاری از آنها ساخت ایران یا مشابه تسلیحات ساخته شده در ایران است.

در این گزارش که به شورای امنیت هم ارسال شد، آمده: «علاوه بر تسلیحات شناخته‌ شده‌ای که پیش از این در اختیار حوثی‌ها بود، آنها از نوع جدیدی از پهپادهای مدل دلتا نمونه جدیدی از موشک‌های کروز استفاده می‌کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید