آغاز اولین مرحله واکسیناسیون در بریتانیا با استفاده از واکسن کرونای «فایزر»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بريتانيا امروز سه‌شنبه 8 دسامبر 2020 اولین مرحله واکسیناسیون را با استفاده از واکسن «فایزر» ضد کرونا، آغاز می‌کند. این واکسن که در ظروفی بسیار سرد محافظت می‌شود به بیمارستان‌های سراسر این کشور ارسال شده است.

طبق این گزارش حدود 800 هزار دوز واکسن بر مناطق مختلف بریتانیا توزیع شده است.

مت هانکوک وزیر بهداشت بریتانیا، اولین روز واکسیناسیون در بریتانیا علیه کرونا را «روز پیروزی» نامیده و این روز را با روزهای پیروزی کشورش درجنگ جهانی دوم مقایسه کرد. او تاکید کرد که این هفته، هفته‌ای سرنوشت‌ساز برای بریتانیایی‌ها است.

هفته گذشته بریتانیا اولین کشوری در جهان بود که واکسن ویروس کرونا ساخت مشترک فایزر-بیو اِن تِک (Pfizer-BioNtech) را برای استفاده عمومی تایید کرد.

50 بیمارستان در انگلیس به همراه سایر بیمارستان‌های اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی کارکنان خود را آموزش داده و آماده شده‌اند که بزرگترین روند واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را آغاز کنند.

سازمان نظارت بر فرآورده‌های دارویی و بهداشتی بریتانیا اعلام کرد، تعداد 800 هزار دوز واکسن (Pfizer-BioNtech) به بیمارستان‌ها رسیده است.

استفان بووز، مدیر پزشکی سرویس بهداشت ملی در انگلیس گفت: «به نظر می رسد که این مرحله آغاز پایان کرونا است و برای ایمن‌سازی همه کسانی که به واکسیناسیون نیاز دارند، چندین ماه طول می‌کشد».

طبق برنامه گروه نظارت بر عملیات واکسیناسیون، مرحله اول واکسیناسیون برای آسیب پذیرترین افراد از جمله بیماران سالمند که سن آنها از 80 سال به بالا است و کادری پزشکی، پرستاران و دیگر کارمندان بیمارستان‌ها که در خط اول مبارزه با کرونا قرار دارند،

طبق منابع بریتانیایی دولت این کشور پیشتر 40 میلیون دوز از این واکسن را سفارش داده است.

طبق گزارش‌ برخی رسانه‌ها بریتانیا، ملکه الیزابت دوم در میان واجد شرایط دریافت این واکسیناسیون است.

در حالی که اکثریت مردم از شروع واکسیناسیون علیه کرونا استقبال می‌کنند، برخی از آنها ترجیح می دهند صبر کنند تا ببینند در طول موج اول واکسیناسیون علائم منفی در این واکسیناسیون وجود دارد یا خیر.

دولت بریتانیا انتظار دارد که با آغاز فعالیت واکسیناسیون کردن شهروندان خود تا بهار سال آینده مردم به زندگی عادی خود بازگردند.
بریتانیا همچنین منتظر تأیید واکسن‌های دانشگاه وکسفورد «AstraZenec و Moderna»، است پیشتر اثربخشی آنها اثبات شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم