رایزنی‌ خلیفه حفتر با مقامات مصری در قاهره درباره گفت‌وگوی‌های لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه «العربیه» به نقل از منابع ویژه، شامگاه یکشنبه 6 دسامبر 2020 گزارش داد که ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی به قاهره پایتخت مصر رفته تا با مقامات مصری و شخصیت‌های نظامی و مسئولان پرونده لیبی در این کشور درباره گفت‌وگوهای لیبی رایزنی کند.

ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی، در قاهره با طرف‌های مصری دیدار و دربار تعدادی از پرونده‌ها و از جمله دیدگاه ارتش ملی لیبی نسبت به روند گفت‌وگوهای لیبی به رایزنی خواهد پرداخت.

در همین راستا نمایندگان پارلمان لیبی که در شهر غدامس گردهم آمده‌اند، جلسه پارلمان را که قرار بود روز دوشنبه 7 دسامبر 2020 برگزار شود به تعویق انداخته و برگزاری آن را به زمان دیگری موکول کردند.

این در حالی است که قرار بود در این جلسه درباره تعدیل لایحه داخلی مجلس رایزنی شود اما عقیله صالح رئیس پارلمان با انعقاد این جلسه در شهر غدامس مخالفت کرد.

از طرفی قبایل اقلیم برقه، مخالفت خود با انعقاد جلسه پارلمان در شهر غدامس را اعلام کرده و تاکید کردند، برگزاری هر گونه نشست پارلمانی در خارج از شهر بنغازی را که در قانون اساسی به عنوان مقر پارلمان تعیین شده و یا خارج از مقر مؤقت آن در طبرق را نخواهند پذیرفت.

این نمایندگان همچنین تاکید کردند که با هر گونه تلاش برای پایمال کردن حق این اقلیم در انتخاب نمایندگان‌اش در شورای ریاستی مخالفند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید