آتش‌زدن دفاتر احزاب سیاسی کُرد طی تظاهرات مردمی در اقلیم کُردستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در تظاهرات مردمی در استان سلیمانیه اقلیم کُردستان، معترضان دفاتر احزاب «اتحادیه میهنی»، «جنبش تغییر» و «حزب دمکرات کُردستان عراق» را به آتش کشیدند.

در ادامه تظاهرات اعتراضی شهروندان کُرد در اقلیم کُردستان به دلیل عدم پرداخت حقوق ماهیانه به قشر حقوق‌بگیر و ضعف خدمات رسانی دولت، امروز یکشنبه 6 دسامبر 2020، تظاهرکنندگان در شهر «پیره‌مگرون» از توابع استان سلیمانیه اقدام به آتش‌زدن دفاتر دو حزب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر کردند.

معترضین همچنین در مقابل دفتر حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) نیز تجمع کرده و نیروهای حفاظتی این دفتر برای متفرق ساختن آنان اقدام به تیراندازی کردند، اما در نهایت این دفتر نیز توسط معترضان به آتش کشیده شده است.

نیروهای پلیس و امنیتی برای متفرق ساختن تظاهرکنندگان اقدام به استفاده از گاز اشک‌آور کرده و طبق گزارشات دو فرد از میان تظاهرکنندگان نیز به سوی نیروهای امنیتی تیراندازی کردند که در نتیجه یک نیروی پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفته و مجروح شد.

این تظاهرات از روز چهارشنبه آغاز شده و در شهرهای رانیه، سلیمانیه، چمچمال، پیره‌مگرون، قلعه دیزه و حلبچه مردم و حقوق بگیران، اقدام به برپایی تظاهرات کردند و نیروهای امنیتی در سلیمانیه از گاز اشک‌آور علیه معترضین استفاده کرده و شماری از آنان را دستگیر کردند و در رانیه نیز 25 معترض بازداشت شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم