پنتاگون خبر عدم همکاری با تیم انتقالی جو بایدن را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریستوفر میلر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا شامگاه شنبه 5 دسامبر طی اظهاراتی از همکاری پنتاگون با تیم انتقالی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب این کشور در انتخابات 2020 خبر داد.

میلر در بیانیه‌ای که عصر شنبه صادر شد، گفت:«پنتاگون سابقه‌ای درخشان و پر افتخار در همکاری با دو حزب جمهوری خواه و دموکرات داشته و دارد».

او تأکید کرد که تیم وزارت دفاع آمریکا و تیم انتقالی جو بایدن هر دو بر امنیت ملی و حمایت از آمریکایی‌ها در راس همه بحث‌ها قرار دارد، تاکید کردند.

میلر با تاکید بر این موضوع که وزارت دفاع آمریکا امنیت ملی این کشور را راس تمامی امور و تنش‌های قرار خواهد داد، گفت: «اخباری که درباره عدم همکاری پنتاگون با تیم انتقالی رئیس جمهوری جدید آمریکا منتشر شده است، کذب است و صحت ندارد».

سرپرست وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد: «در حقیقت همگان از این موضوع مطلع هستند که پنتاگون تاریخ درخشانی در خصوص همکاری با هر دو حزب آمریکا در زمان انتقال قدرت دارد».

وزارت دفاع آمریكا نیز در دو بیانیه جداگانه گزارش‌های مبنی بر عدم همکاری با تیم انتقالی بایدن را رد كرد.

این وزارت خانه اعلام کرد، ده‌ها جلسه اخیراً بین دو تیم برگزار شده است و صحبت از ده‌ها جلسه دیگر است که طی هفته‌های آینده برگزار خواهد شد.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است که پنتاگون هزاران سند در اختیار تیم بایدن قرار داده است که برخی از آنها محرمانه بوده و تیم بایدن آنها را بازرسی و از محتوای آنها مطلع می‌شود. این وزارت تأیید کرد که مدارک بیشتری را در اختیار تیم رئیس جمهوری منتخب قرار خواهد داد.
وزارت دفاع آمریکا افزود:«پنتاگون ضمن احترام به وظایف همه نهادهای آمریکایی بر تعهد خود به انتقال قدرت به صورت منظم و حرفه‌ای تأكید می‌کند».

پیش از این برخی اخبار منتشر شده حاکی از این امر بود که وزارت دفاع آمریکا با تیم انتقالی بایدن همکاری نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید