حمله به بقایای داعش در غرب نینوا و منع حضور شبه نظامیان در استان سنجار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرماندهی عملیات غرب نینوا در عراق، روز یکشنبه 6 دسامبر 2020 گفت، هیچ نیروی مسلح شبه نظامی به جز نیروهای ارتش یا پلیس این کشور در سنجار مجاز به حضور نیست.

به گزارش خبرگزاری عراق، سرلشکر جبار الطائی فرمانده عملیات نینوا غربی گفت، بر اساس توافق‌نامه امضا شده میان دولت فدرال با اقلیم کردستان عراق حفاظت از منطقه سنجار در حال حاضر تنها با هماهنگی سرویس اطلاعاتی بر عهده ارتش، پلیس محلی و نیروهای امنیتی خواهد بود.

Advertisement

الطائی گفت،هیچ گروه شبه نظامی از هر جریانی مجاز به حضور در سنجار نخواهد بود.

او تاكید كرد: «هیچ یک از نیروهای امنیتی دیگر مسلح یا غیرمسلح ، مجاز به حضور و عمل در اوضاع امنیتی در داخل منطقه سنجار نیستند».

فرمانداری نینوا تأکید کرد، دولت عراق در مورد ایجاد ثبات و امنیت در سنجار برای شروع عملیات بازسازی خدمات، بسیار جدی است.

او گفت:« بودجه 2021 شامل بازسازی بخش بزرگی در شهر موصل است».

ضربات سنگیت بر داعش ضربات ضد داعش

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز یکشنبه تأیید کرد که جنگنده‌های ائتلاف بین المللی در دو حمله هوایی در جنوب منطقه بلد در استان صلاح الدین، دو اردوگاه داعش را منهدم کردند.

سخنگوی ارتش عراق گفت، این دو حمله به دستور فرماندهی عملیات مشترک و طبق داده‌های اطلاعاتی نیروهای این کشور صورت گرفته است.

فرماندهی عملیات نیروهای مشترک تاکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی در یکی از باغ‎های منطقه تل الذهب در منطقه یثرب در بخش عملیات سامراء یک حمله هوایی انجام داده و 5 تروریست وابسته به داعش را به قتل رسانده و مواضع انها را نابود کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم