کویت: گفت‌وگوهای مفید برای حل بحران قطر صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شیخ احمد ناصر محمد الصباح وزیر امور خارجه کویت روز جمعه چهارم دسامبر 2020 در یک سخنرانی تلویزیونی از در جریان بودن گفتگوهای مثمرثمری برای حل بحران خلیجی قطر خبر داد و گفت که همه طرف‌های این بحران بر خواست خود برای همبستگی و ثبات منطقه خلیج عربی تاکید کردند.

او تاکید کرد که تلاش‌ها برای حل بحران قطر با میانجی‌گری شیخ نواف الاحمد امیر کویت و دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان است و همه طرف‌های بحران خواهان رسیدن به توافقی نهایی برای همبستگی میان این کشورها هستند.

Advertisement

همزمان نایف الحجرف دبیرکل شورهای همکاری کشورهای عربی خلیج از بیانیه صادر شده توسط وزارت امور خارجه کویت در زمینه تقویت همبستگی و ثبات کشورهای عربی خلیج و رسیدن به توافق نهایی برای همبستگی میان این کشورها استقبال کرد.

الحجرف ضمن تشکر از تلاش‌های میانجی‌گرانه دونالد ترامپ، گفت که بیانیه کویت نشان داد شورای همکاری خلیج تا چه اندازه قدرتمند و مستحکم است و توان پشت سر گذاشتن همه موانع و چالش‌ها را دارد.

سلطنت عمان هم با انتشار بیانیه‌ای از بیانیه کویت درباره نتایج مثبت تلاش‌های برای آشتی خلیجی استقبال کرد.

وزارت امور خارجه سلطنت عمان اعلام کرد: «تلاش‌های برای آشتی خلیجی که امیر کویت و رئیس‌جمهوری آمریکا در حال به پیش بردن آن هستند، خواست همه طرف‌ها برای همبستگی و ثبات خلیجی و عربی را نشان می‌دهد.»

احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب هم از تلاش‌های مخلصانه برای کاهش اختلافات میان کشورهای عربی را ارج نهاد و گفت که با آسودگی و علاقه تلاش‌های نیکو برای پایان دادن به اختلافات عربی براساس اصول صراحت، روشنی و احترام متقابل را دنبال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم