.
.
.

پمپئو: دولت بایدن باید در قبال ایران حکیمانه رفتار کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که رژیم ایران ملت خود را ترسانده و تروریسم را در جهان می‌گستراند و سیاست اعمال فشار حداکثری ایران را از نظر سیاسی و اقتصادی منزوی کرد. به گفته او برخی خواستار مماشات با ایران شده‌اند اما دولت بایدن باید در قبال ایران حکیمانه رفتار کند.

پمپئو در نشست گفتگوی منامه تاکید کرد آمریکا برای نشان دادن خطوط قرمز به ایران قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدص سپاه را کشت.

به گفته وزیر امور خارجه آمریکا این کشور روش مختلفی برای حل و فصل درگیری‌های فلسطین-اسرائیل به کار گرفت و کشورهای دیگری هم به روند صلح با اسرائیل خواهند پیوست و بخش اعظم کشورها حزب‌الله لبنان را یک سازمان تروریستی معرفی کردند.
او گفت که ایران باید رفتارهای شرورانه را کنار گذاشته و مانند یک کشور طبیعی رفتار کند. به گفته او حمایت رژیم ایران از بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه بسیاری از مردم سوریه را آواره کرد.

پمپئو گفت که ایران به سطح 20 درصد در غنی‌سازی اورانیوم رسیده و این نقض توافق هسته‌ای است و ایران در نتیجه فشارهایی که آمریکا به این کشور وارد کرده، می‌کوشد به مذاکرات برگردد.

اعمال فشار بر گروه‌های وابسته به ایران هم یکی از روش‌های آمریکا در اعمال فشار بر تهران است و واشنگتن خود را آماده می‌کند حوثی‌های یمن را یک گروه تروریستی اعلام کند.

در همین راستا روزنامه آمریکایی واشینگتن پست روز پنجشنبه 3 دسامبر 2020 به نقل از منابع دولت دونالد ترامپ خبر داد، مایک پمپئو در اواخر این هفته شبه‌نظامیان حوثی را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام خواهد كرد.

بر اساس این منابع مایک پمپئو در حال نهایی کردن تصمیم واشینگتن برای اعلام گروه شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به عنوان یک گروه تروریستی است.

واشنگتن پست در گزارش خود آورده است که اعلام شبه نظامیان حوثی به عنوان یک گروه تروریستی در چارچوب سیاست فشار حداکثری به ایران است که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علاوه بر اعمال احتمال تحریم‌های بیشتر طی چند روز آینده، همچنان در تعامل با گروه‌های وابسته به رژیم ایران ادامه می دهد.

روزنامه واشنگتن پست در تاریخ 26 سپتامبر نیز به نقل از چندین مقام دولت آمریکا گزارش داده است که واشینگتن در حال بررسی راه‌های افزایش فشار بر شبه نظامیان حوثی در یمن است.

این روزنامه نوشت، قرار دادن این گروه مورد حمایت ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی یکی از گزینه‌های پیش روی دولت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم