.
.
.

معمر الآریانی: انبار مهمات حوثی‌ها در فرودگاه صنعاء منفجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معمر الآریانی وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن روز جمعه چهارم دسامبر 2020 گفت که انبار مهمات پیکارجویان حوثی در فرودگاه بین‌المللی صنعاء که در اشغال این گروه شبه‌نظامی وابسته به ایران است، منفجر شد.

الآریانی گفت که حوثی‌ها فرودگاه صنعاء و مناطق پیرامونی آن را به انبارهایی برای نگهداری تسلیحات و آموزش‌های نظامی زیر نظر کارشناسان حزب‌الله لبنان و ایران مبدل کرده‌ و به سوء استفاده از تاسیسات شهری برای اهداف نظامی و به خطر انداختن جان شهروندان ادامه می‌دهند.

او در صفحه توئیترش نوشت که این اتفاق اولین بار نیست که در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها رخ می‌دهد و پیش از این هم انفجارهایی در منازل مسکونی، مساجد و مدارس هم رخ داده که معروف‌ترین آنها انفجار یک کارگاه مونتاژ موشک با قطعات قاچاق شده از ایران، در نزدیکی یک مدرسه دخترانه در صنعاء است که جان تعدادی از کودکان بیگناه را گرفت.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن روز پنج‌شنبه سوم دسامبر 2020 هم تاکید کرد که بی‌توجهی جهان به اقدامات پیکارجویان حوثی، باورهای بنیادگرایانه آنها، شعارهای نژادپرستانه‌شان و تلاش برای انتشار فرهنگ خشونت و نفرت که کم از داعش و القاعده ندارد، پذیرفتنی نیست.

او در صفحه توئیترش نوشت که از جامعه جهانی می‌خواهد به وظیفه خود عمل کرده، صدای مردم یمن را بشنوند و پیکارجویان حوثی را به فهرست گروه‌های تروریستی اضافه کنند.

الآریانی گفت که جهان باید وظایفش در قابل محافظت از امنیت و آرامش در منطقه و جهان را انجام داد و مانع تبدیل شدن یمن به سکویی برای انتشار هرج و مرج و تروریسم گردد.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن با انتشار ویدئوی کوتاهی از شهر مأرب در صفحه توئیرش، گفت که این تصاویر عمق فاجعه بشری که «کودتاچیان حوثی وابسته به ایران» ایجاد کرده و نجی که بر میلیون‌ها آواره در داخل و خارج یمن تحمیل کرده و نرخ فقر وبیکاری را به سطح بی‌‌سابقه‌ای رسانده نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم