معمر الآریانی: اقدامات حوثی‌ها دست کمی از داعش و القاعده ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معمر الآریانی وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن روز پنج‌شنبه سوم دسامبر 2020 تاکید کرد که بی‌توجهی جهان به اقدامات پیکارجویان حوثی، باورهای بنیادگرایانه آنها، شعارهای نژادپرستانه‌شان و تلاش برای انتشار فرهنگ خشونت و نفرت که کم از داعش و القاعده ندارد، پذیرفتنی نیست.

او در صفحه توئیترش نوشت که از جامعه جهانی می‌خواهد به وظیفه خود عمل کرده، صدای مردم یمن را بشنوند و پیکارجویان حوثی را به فهرست گروه‌های تروریستی اضافه کنند.

الآریانی گفت که جهان باید وظایفش در قابل محافظت از امنیت و آرامش در منطقه و جهان را انجام داد و مانع تبدیل شدن یمن به سکویی برای انتشار هرج و مرج و تروریسم گردد.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن با انتشار ویدئوی کوتاهی از شهر مأرب در صفحه توئیرش، گفت که این تصاویر عمق فاجعه بشری که «کودتاچیان حوثی وابسته به ایران» ایجاد کرده و نجی که بر میلیون‌ها آواره در داخل و خارج یمن تحمیل کرده و نرخ فقر وبیکاری را به سطح بی‌‌سابقه‌ای رسانده نشان می‌دهد.

همزمان روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آمریکایی نوشت که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این هفته حوثی‌ها را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام خواهد کرد.

واشنگتن پست در گزارش خود آورده است که اعلام شبه نظامیان حوثی به عنوان یک گروه تروریستی در چارچوب سیاست فشار حداکثری به ایران است که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علاوه بر اعمال احتمال تحریم‌های بیشتر طی چند روز آینده، همچنان در تعامل با گروه‌های وابسته به رژیم ایران ادامه می دهد.

روزنامه واشنگتن پست در تاریخ 26 سپتامبر نیز به نقل از چندین مقام دولت آمریکا گزارش داده است که واشینگتن در حال بررسی راه‌های افزایش فشار بر شبه نظامیان حوثی در یمن است.

این روزنامه نوشت، قرار دادن این گروه مورد حمایت ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی یکی از گزینه‌های پیش روی دولت شده است.

دونالد ترامپ یک بار دیگر در سال 2018 تلاش کرده بود این گروه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد اما این تصمیم در نهایت به دلیل موانعی که در انتقال کمک و عملیات سازمان‌های امدادی در یمن ایجاد می‌کرد کنار گذاشته شد.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام‌های دولت آمریکا نوشته است دولت آمریکا که به دنبال اعمال سیاست فشار حداکثری علیه ایران است، زمان گرفتن چنین تصمیمی نسبت به دو سال پیش مناسب‌تر می‌بیند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم