شرکت مدرنا: واکسن ما ایمنی دراز مدت ایجاد می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شرکت مدرنا اواخر روز پنج‌شنبه 4 دسامبر تأکید کرد که واکسن کرونا ساخت این شرکت، امکان ایجاد مصونیت طولانی مدت را دارد و پیش‌بینی می‌کند که 20 میلیون دوز واکسن آزمایشی، امسال در ایالات متحده در دسترس باشد.

مدرنا اضافه کرد که بر اساس پژوهش مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، شرکت‌کنندگان در مرحله قبل از آزمایش واکسن آینده، سه ماه پس از اولین واکسیناسیون، سطح بالایی از «آنتی‌بادی‌های خنثی کننده» را حفظ کردند.

بر اساس گزارش این سایت که به رویت «العربیه.نت» رسیده، بر اساس این پژوهش، واکسن تولید شده به وسیله مدرنا، «توانایی تأمین ایمنی دائمی» را دارد و بعد از دو ماه هیچ اثر منفی جدی بر جای نگذاشته ‌است.

مدرنا در بیانیه‌ای گفت: «داده‌های فاز 1 موقت نشان می‌دهند که واکسن کووید 19 می‌تواند پادتن‌های معادل دائمی در تمام گروه‌های سنی، از جمله افراد مسن تولید کند.»

مدرنا بر این باوراست که هنوز قادر به تامین20 میلیون دوز واکسن تا پایان سال جاری در ایالات متحده است و انتظار دارد در سه‌ماهه اول سال آینده، بین 100 تا 125 میلیون دوز در سراسر جهان در دسترس باشد.

این شرکت تأکید دارد که 85 تا 100 میلیون دوز از واکسن در ایالات متحده و 15 تا 25 میلیون دوز در سایر نقاط جهان در دسترس خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم