«آدولف هیتلر» در انتخابات نامیبیا پیروز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سیاستمداری به نام «آدولف هیتلر» که در انتخابات نامیبیا پیروز شد اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای سلطه بر جهان ندارد.

بر اساس گزارش نیوزویک، سیاستمداری به نام آدولف هیتلر در انتخابات منطقه‌ای در نامیبیا پیروز شد. او که نام کاملش «آدولف هیتلر اوونونا» است با 85 درصد آرا برای کرسی شورای منطقه در مستعمره سابق آلمان، جایی که هنوز نام خیابان‌ها، افراد و مکان‌ها آلمانی است، انتخاب شد.

با این حال، آدولف اونونا به مردم اطمینان داده که هیچ برنامه‌ای برای سلطه بر جهان ندارد. او به روزنامه آلمانی Bild گفت: «پدرم من را به نام این مرد نامگذاری كرد. او احتمالا نمی‌دانست آدولف هیتلر چه موضعی داشته است. من از كودكی این اسم را به عنوان یك اسم كاملا عادی تلقی می‌کردم اما در نوجوانی فهمیدم كه این مرد می‌خواست همه جهان را تسخیر کند».

او با نام آدولف ا. اونونا در لیست نامزدهای انتخابات خود به عنوان عضوی از حزب حاکم SWAPOخود را معرفی کرد.

این حزب از زمان استقلال از آپارتاید آفریقای جنوبی در نامیبیا حاکم است. این سیاستمدار آفریقایی همچنین گفت که برای تغییر رسمی نامش خیلی دیر شده، در حالی که همسرش هم او را «آدولف» صدا می‌کند و به این نام عادت کرده است.

آدولف هیتلر سیاستمدار مشهور آلمانی و رهبر حزب نازی بود. او در سال 1933 با انتخاب به قدرت رسید. در 1934 پیشوای آلمان شد و تا زمان مرگ خود در 1945 بر آن کشور حکومت کرد. هیتلر با حمله به لهستان در اول سپتامبر 1939 زمینه‌ساز آغاز جنگ جهانی دوم در اروپا شد.

جمهوری نامیبیا کشوری در جنوب غربی قاره آفریقا است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و جمعیت آن 2.1 میلیون نفر است.

بخش اعظم منطقه نامیبیای امروزی از سال 1884 تا پایان جنگ جهانی اول مستعمره آلمان بود و پس از آن تحت کنترل آفریقای جنوبی درآمد تا اینکه در سال 1990 این کشور موفق به استقلال از آفریقای جنوبی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم