اسرائیل: فخری‌زاده در حال انجام پروژه‌ای بود که خاورمیانه و جهان را به خطر می‌انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزیر اطلاعات اسرائیل با بیان اینکه فخری‌زاده را شناسایی و تعقیب کردند و فهمیدند که درحال انجام چه کارهایی است، اظهار کرد که او در پروژه‌ای فعالیت داشت که خاورمیانه و تمام جهان را به خطر می‌انداخت.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 4 دسامبر 2020 الی کوهن اعلام کرد که اسرائیل محسن فخری‌زاده را شناسایی و سپس تعقیب کرده و افزود که فهمیده بودند او در حال انجام چه کارهایی است.

او افزود: «به نظر من دانشمندان هسته‌ای ایران با آرامش نمی‌خوابند، آنها می‌دانند که اتفاقات این هفته ممکن است برای هر یک از آنها رخ بدهد».

به گفته او، فخری‌زاده در پروژه‌ای فعالیت داشت که خاورمیانه و تمام جهان را به خطر می‌انداخت.

کوهن تأکید کرد: «ما روشن است که ایران با تمام توان تلاش خود را خواهد کرد تا به سلاح هسته‌ای دست یابد اما اسرائیل هیچ‌گاه به آن اجازه نمی‌دهد که این کار را انجام دهد».

گفتنی است، روز جمعه 27 نوامبر طی یک انفجار و تیراندازی محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران در بلوار شهر آبسرد دماوند در عملیاتی مسلحانه کشته شد.

مقامات ایران از جمله حسن روحانی، اسرائیل را متهم کرد که فخری‌زاده را به قتل رساند. روحانی همچنین اظهار کرد: «ملت و مسئولان کشور در موقع مناسب پاسخ این جنایت را خواهند داد».

این در حالی است که حدودد یک هفته پیش، تسخی هنگبی وزیر امور شهرک‌سازی اسرائیل در گفت‌وگو با کانال 12 تلویزیون این کشور اعلام کرد که اطلاعاتی دربارهٔ عامل ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایران ندارد.

او دربارهٔ اظهاراتی که اسرائیل را در این ترور مسئول می‌دانست بیان کرد: «چون یک مقام مسئول هستم، لب‌هایم مهر و موم نشده‌است، واقعاً هیچ نظری ندارم که چه کسی این کار را انجام داده‌است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم