آمریکا دو فرد و شرکت مرتبط با ایران را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که دو فرد و شرکت مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، پنج‌شنبه 3 دسامبر 2020 دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد «گروه شهید میثمی» و مدیر آن را تحریم‌ کرده است. آمریکا «گروه شهید میثمی» را از زیرمجموعه‌های «سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» دانسته که سال 2014 در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

در این بیانیه تاکید شده که با اعمال این تحریم‌ها، تمامی دارایی‌های تحت تملک این افراد که در ایالات متحده قرار دارند باید مسدود و به دفتر کنترل دارایی‌های خزانه‌داری آمریکا گزارش شوند.

آمریکا تاکنون بارها شرکت‌ها و افرادی را به علت نقشی که در خرید و فروش یا واسطه‌گری جهت تامین کالاهای تحریمی برای ایران داشته‌اند، تحریم کرد.

آخرین بار، دفتر کنترل دارائی‌های خارجی (OFAC) وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا در تاریخ 18 نوامبر 2020 از تحریم چند فرد، از جمله وزیر اطلاعات ایران و چندین نهاد و یک کشتی به بهانه‌های مختلف در ارتباط با ایران خبر داد و اعلام کرد که آنها را در فهرست SDN؛ لیست اشخاص و اتباع تحریم‌شده، وزارت خزانه‌داری قرار داده است.

در بیانیه صادره از سوی دفتر کنترل دارائی های خارجی آمریکا در این باره آمده است که «سید پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان، شرکت‌های مرتبط با بنیاد مستضعفان و «محمود علوی» وزیر اطلاعات ایران در لیست تحریم‌های جدید قرار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم