پمپئو برای اعلام حوثی‌ها به عنوان یک گروه تروریستی آماده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه آمریکایی واشینگتن پست روز پنجشنبه 3 دسامبر 2020 به نقل از منابع دولت دونالد ترامپ خبر داد، مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در اواخر این هفته شبه‌نظامیان حوثی را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام خواهد كرد.

بر اساس این منابع مایک پمپئو در حال نهایی کردن تصمیم واشینگتن برای اعلام گروه شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به عنوان یک گروه تروریستی است.

واشنگتن پست در گزارش خود آورده است که اعلام شبه نظامیان حوثی به عنوان یک گروه تروریستی در چارچوب سیاست فشار حداکثری به ایران است که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علاوه بر اعمال احتمال تحریم‌های بیشتر طی چند روز آینده، همچنان در تعامل با گروه‌های وابسته به رژیم ایران ادامه می دهد.

روزنامه واشنگتن پست در تاریخ 26 سپتامبر نیز به نقل از چندین مقام دولت آمریکا گزارش داده است که واشینگتن در حال بررسی راه‌های افزایش فشار بر شبه نظامیان حوثی در یمن است.

این روزنامه نوشت، قرار دادن این گروه مورد حمایت ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی یکی از گزینه‌های پیش روی دولت شده است.

دونالد ترامپ یک بار دیگر در سال 2018 تلاش کرده بود این گروه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد اما این تصمیم در نهایت به دلیل موانعی که در انتقال کمک و عملیات سازمان‌های امدادی در یمن ایجاد می‌کرد کنار گذاشته شد.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام‌های دولت آمریکا نوشته است دولت آمریکا که به دنبال اعمال سیاست فشار حداکثری علیه ایران است، زمان گرفتن چنین تصمیمی نسبت به دو سال پیش مناسب‌تر می‌بیند.

رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا نیز یک هفته پیش اعلام کرد، ایالات متحده برای برخورد با شبه نظامیان حوثی در یمن همه گزینه‌ها را سر میز گذاشته است.

او در سفر به فیلیپین طی مصاحبه با خبرنگاران افزود:«واشنگتن در حال بررسی قرار دادن نام حوثی‌ها به عنوان یک گروه تروریستی است».
او از حوثی‌ها خواست از ایران دوری کنند و وارد پروسه سیاسی یمن شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم