شمار فوتی‌های مبتلا به کرونا در آمریکا طی 24 ساعت از 2700 تن فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنا به گزارش آماری منتشر شده از سوی دانشگاه جونز هاپکینز، ایالات متحده آمریکا در ساعات اولیه صبح پنج‌شنبه 3 دسامبر 2020 در رکورد جدیدی که از ماه آوریل گذشته تاکنون در این کشور بالاترین بوده، فوت بیش از 2700 تن از افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا را به ثبت رساند.

بنا به گزارش‌های آماری دانشگاه جونز هاپکینز که منبع پیگیری تعداد مبتلایان و شمار فوتی‌های ناشی از پاندمی کرونا است، ایالات متحده آمریکا طی 24 ساعت منتهی به پایان روز چهارشنبه 2 دسامبر 2020 در رکوردی جدید بیش از 195 هزار مورد جدید مبتلا به کرونا و 2731 تن فوتی را به ثبت رساند.

این در حالی است که بنا به دیدبان «COVID Tracking Project» متخصص در شمارش مبتلایان به ویروس کشنده کرونا، امروز پنج‌شنبه نیز در رکوردی تازه تعداد مبتلایان کرونایی تحت درمان در این کشور از آستانه 100 هزار بیمار فراتر رفته است.

این دیدبان در توئیتی بر شبکه توئیتر گفت که 100,226 مورد مبتلا به کووید- 19 در بیمارستان‌های ایالات متحده تحت درمان هستند و این اولین باری است که تعداد موارد مبتلا به کرونا تحت درمان در بیمارستان‌ها از آستانه 100 هزار نفر می‌گذرد.

در این میان مقامات آمریکایی نگران آنند که با فرا رسیدن مناسبت‌ها و عیدهای آخر سال اوضاع وخیم‌تر شود به ویژه این‌که اکنون تعداد روزانه موارد مبتلا به کرونا در این کشور به طور مداوم از 150 هزار تن می‌گذرد.

شایان ذکر است آنتونی فاوچی مدیر انستیتوی بیمارهای واگیردار آمریکا یکشنبه درباره ضرورت آمادگی آمریکایی‌ها برای رویارویی با «جهش بزرگ» انتشار ویروس کرونا همزمان با بازگشت میلیون‌ها مسافر پس از تعطیلات روز شکرگذاری «Thanksgiving Day» به کشورشان، هشدار داد.

فاوچی در گفت‌وگو با شبکه خبری CNN گفت طی دو یا سه هفته آینده و به دلیل امور مسافرتی شاهد جهش بزرگی در افزایش موارد مبتلا به کرونا خواهیم بود، «نمی‌خواهیم مردم را نگران کنیم اما این واقعیت است» که با نزدیک شدن به تعطیلات آخر سال ویروس جدید کرونا بیش‌تر انتشار خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم