سناتور کروز لایحه تروریستی خواندن اخوان المسلمین را به کنگره ارائه داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سناتور تد کروز عضو کمیته روابط خارجه سنای آمریکا بار دیگر یک پیش‌نویس قانونی را برای درج نام «اخوان المسلمین در لیست تروریستی به کنگره ارائه کرد.

سناتور تد کروز، عضو کمیته روابط خارجه سنای آمریکا ضمن ارائه این پیش‌نویس، گفت: «گروه اخوان المسلمین مسئول حمایت از تروریسم و گسترش آن است».

این اقدام وزارت امور خارجه را ملزم به ارائه گزارشی به کنگره در مورد مطابقت اخوان المسلمین با معیارهای قانونی به عنوان یک گروه تروریستی به شمار می‌رود. لایحه مذکور توسط سناتور آمریکایی جیم اینهوف، سناتور رون جانسون و سناتور پت رابرتز حمایت شده است.

کروز پس از این اقدام از کنگره خواست تا اقداماتی را علیه گروه‌هایی که از تروریسم حمایت مالی می‌کنند، اتخاذ کند.

سناتور کروز گفت:«ارائه این قانون در کنگره موضع‌گیری آمریکا در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و مقابله با تهدیدهای آن را تقویت خواهد کرد.»

او گفت: «تعدادی از هم‌پیمانان آمریکا در جهان عرب مدت طولانی است که به این نتیجه رسیده‌اند که اخوان المسلمین یک گروه تروریستی است که برای گسترش آشوب در خاورمیانه تلاش می‌کند».

او تاکید کرد که به همراه دوستان خود در مجلس سنا به تلاش برای در پیش گرفتن اقداماتی علیه گروه‌هایی که حامی مالی تروریسم هستند، ادامه خواهد داد.

سناتور کروز هنگام ارائه لایحه در مجلس گفت: «من افتخار می‌کنم که این قانون را مجدداً مطرح کردم و جنگ امریکا علیه تروریسم رادیکال اسلامی را تقویت کردم. من از کار دولت فعلی در نامگذاری تروریسم به نام «اخوان المسلمین» و مبارزه با گسترش این تهدید بالقوه قدردانی کرده و مشتاقانه منتظر دریافت اطلاعات اضافی مورد نیاز این قانون جدید از وزارت امور خارجه هستم».

گفتنی است که گروه اخوان المسلمین از سوی برخی کشورهای عربی از جمله مصر به عنوان یک گروه تروریستی تلقی می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم