ترامپ مجددا دمکرات‌ها را به تقلّب در انتخابات برای بازگشت به قدرت متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 2 دسامبر 2020 ضمن اتهام مجدد دمکرات‌ها به تقلب در انتخابات 2020 آمریکا، گفت که دمکرات از طریق تقلّب در این دوره تلاش می‌کنند تا انتقام شکست‌شان در انتخابات 2016 را بگیرند.

ترامپ گفت:« تقلّب با رای‌گیری از طریق پست صورت گرفته، این آخرین بخش از تلاش‌های دمکرات‌ها برای تقلّب در نتیجه انتخابات 2016 بود و موضوع برای آنها مانند بودن در جهنم بوده، دشمنان ما چندین بار یکی پس از دیگری ثابت کردند که آنها برای بازگشت به قدرت هر چیزی را خواهند گفت و انجام خواهند داد، نیروهای فاسدی که نام‌های مردگان را به عنوان رای‌دهندگان در انتخابات ثبت کرده و صندوق‌های رای را پر کردند، همان کسانی که نیرنگ‌ها را یکی پس از دیگری بدعت‌گذاری کردند، روندی که به مدت چهار سال شاهدش بودید، منافع آنها در تضاد با جنبش ما قرار گرفته، زیرا که ما ایالات متحده را در راس امور قرار می‌دهیم اما آنها اینچنین نیستند».

ترامپ تاکید کرد که حزب دمکرات از وقوع تقلّب در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر گذشته مطلع بود و به همین خاطر از دادگاه عالی آمریکا خواست تا به این موضوع رسیدگی کند.

ترامپ در ادامه افزود:«دلایل را دیدند اما نمی‌خواهند که درباره موضوع حرفی بزنند، این انتخابات به تمام معنی کلمه فاجعه‌بار بود، اما ما تقلّب آنها را رو خواهیم کرد، و امیدوارم که دادگاهها به ویژه دادگاه عالی ایالات متحده به این موضوع رسیدگی کنند. و با تمام احترام امیدوارم که حکم دادگاه در راستای منافع امت ما باشد، زیرا که کشور ما نمی‌تواند با چنین انتخاباتی سازگار شود، می‌توانیم بگوییم به پیش برویم، و منتظر انتخابات آینده باشیم، اما نه، باید به گذشته هم نگاه انداخت».

ترامپ در این راستا همچنین به احتمال نامزد شدن او برای انتخابات سال 2024 اشاره کرد.

ترامپ کماکان به شکست خود در انتخابات اذعان نکرده و با ادعای تقلّب وکلای او همچنان به تقدیم شکایت‌های قضایی علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در 3 نوامبر اجرا شده ادامه می‌دهند.

این در حالی است که مسئولان اجرای انتخابات چه در سطح فدرال و چه در سطح ایالت‌ها گفته‌اند وجود چنین دلایلی را نمی‌پذیرند.

در مراسمی که روز چهارشنبه در کاخ سفید برگزار شد ظاهرا دونالد ترامپ اذعان کرد که احتمالا این تلاش‌ها با شکست مواجه شود و گفت که او در چنین شرایطی مجددا برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد خواهد شد.

یک منبع آگاه در حزب جمهوری‌خواه که در این مراسم حاضر بوده گفت که ترامپ جلو حاضران گفته «تلاش می‌کنیم برای 4 سال دیگر در قدرت بمانیم…و در غیر این صورت تا 4 سال دیگر منتظرم باشید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم